Pentagram Cerberus P 6351

2

Pentagram Cerberus P 6351 802.11n jest idealny do podziału łącza typu Neostrada między kilka komputerów.Prosty router za stosunkowo niewielką cenę posiada wbudowany modem ADSL Aneks A. Dzięki temu ma on możliwość pracy m.in. z Neostradą. W wyposażeniu znajdziemy 4 stumegabajtowe porty RJ-45 oraz 1 port RJ-11 służący do podłączenia linii telefonicznej. Charakterystyczną cechą Cerberusa są zamontowane 2 mocne (3 dBi) anteny wifi . Z przodu znajdują się diody informujące nas o pracy naszego Pentagramu. Na bocznej ścianie znajdziemy wyłącznik sieci bezprzewodowej,wyłącznik całego urządzenia oraz przycisk funkcji WPS.

 

- reklama -

Całe urządzenie jest niewielkich rozmiarów , obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, który nadaje estetyki. Jedynym minusem może okazać się brak mocowań pozwalających zamontować router na ścianie.

Jeśli chodzi o konfigurację Cerberusa, pomocne okazuje się oprogramowanie na załączonej płycie. W interfejsie internetowym nie ma ma skróconej konfiguracji urządzenia i mimo niewielkiej liczby podstron łatwo można się zgubić. Nie znajdziemy dodatkowych funkcji, natomiast na pochwałę zasługuje instrukcja w języku polskim.

Pentagram jest dość wydajny w środowisku 802.11n , jeśli chodzi o małe odległości. Urządzenie wysyła dane wielokanałowo, dzięki czemu jest bardziej wydajne. Transferem 97 Mbps deklasuje konkurencje, jednak przy zwiększeniu odległości czy napotykaniu przeszkód, Cerberus odnotowuje spadek prędkości do 25 Mbps. Urządzenie zdecydowanie jest polecane do użytku domowego.

Nie posiada bramki VoiP, serwera plików czy obsługi drukarki , jednak wydajność i funkcjonalność jaka oferuje, za niewygórowaną cenę, spełnia oczekiwania domowych użytkowników Neostrady.

 

Najważniejsze cechy PENTAGRAM Cerberus [P 6351]:

– idealny do podziału łącza typu Neostrada (ADSL – Aneks A) między kilka komputerów
– Easy Setup ułatwiający wszystkim konfigurację routera w kilka chwil
– standard 802.11n 2T2R (2 nadajniki + 2 anteny)
– QoS
– wyposażony w technologię (WPS) Wireless Protected Setup
– obsługa DDNS
– wsparcie dla VPN
– mocne anteny (3 dBi)
– wbudowany firewall umożliwiający kontrolę rodzicielską (blokowanie URL)
– zdalne zarządzanie routerem dzięki obsłudze protokołu SNMP
– możliwość wydzielenia logicznej sieci komputerowej w ramach innej, większej sieci fizycznej (VLAN)
– szyfrowanie WEP, WPA i WPA2/PSK
– 2 lata gwarancji Door To Door

 

Cena w SOFT-ib: 175 zł.

 

Artykuł opracowano przy współpracy z 

 

SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. loo

    jaki jest zasięg urządzenia, chodzi mi o łącze bezprzewodowe, ile ścian jest w stanie sygnał pokonać ? miałem już trzy routery i 3 ściany to już był dla nich problem, a jedna ściana nośna (40 cm cegły) zasięg na ogrodzie góra do 10 metrów.

  2. tech

    spokojnie da rade, widzialem juz w sredniej firmie, brak zastrzezen;)

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here