JEDZ SAŁATKI – BĘDZIESZ ZDROWY, PIĘKNY I GŁADKI!

W minionym tygodniu „Podróżnicy” – najstarsza grupa naszych przedszkolaków realizowała cykl tematyczny – „Zdrowie z sadu i ogrodu”. Podczas zajęć dzieci poznawały owoce z polskich sadów i te egzotyczne – ich wzrost, nazwy, smak, wygląd itp.Dzieci poznały także drzewa owocowe rosnące w polskich sadach podczas spaceru do sadu, z atlasów przyrodniczych i podczas oglądania filmu przyrodniczego poznały owoce egzotyczne. Wszystkie dzieci przekonały się o zaletach owoców, jako źródłach wielu cennych dla zdrowia witamin. Zwieńczeniem cyklu zajęć była zabawa w kucharzy – każde dziecko z przyniesionych i wybranych przez siebie owoców zrobiło pyszna sałatkę owocową, którą oczywiście ze smakiem później zjadło w myśl starego porzekadła: KTO JE SAŁATKI BĘDZIE ZAWSZE ZDROWY, PIĘKNY I GŁADKI.

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Aż mnie ciarki przeszły ,gdy zobaczyłam te nozyki w rękach dzieci. Moje pociechy tez robiły na zajęciach takie smakołyki ale……nożykami plastikowymi.
    Na zakończenie roku w grupie „starszaków” pani mojego dziecka z własnej inicjatywy robiła a potem wręczyła dzieciom odchodzącym do szkoły, płytki ze zdjęciami ,które robiła dzieciom w ciągu całego roku.Jest to wyjątkowa niespodzianka.Zobaczyłam właśnie takie zajęcia na zdjęciach. Pozdrawiam Panią z Przedszkola nr 12.
    Brawo za taką inicjatywę.Życzę sukcesów w dalszej pracy….

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here