Czesław Śpiewa w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0

W Domu Kultury "Strzecha" wystąpią Artur Dutkiewicz, Zespół Bez Nazwy oraz grup Sidmen Trio. W pszowskim MOK-u odbędzie się koncert T.Love, a w Dybcówce wystąpi punkrockowy zespół The Bill.

8 października : Czesław Mozil w Raciborskim Centrum Kultury

- reklama -

8 października o godzinie 19.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina, na dorocznej imprezie – Święcie Animatora Kultury wystąpi Czesław Mozil. Bilety w większości zarezerwowane są głównie dla gości, ale część z nich przeznaczona została do sprzedaży. Można je nabyć w cenie 20 zł w kasie RCK. Czesław Mozil to mieszkający od piątego roku życia w Danii, wokalista i kompozytor, absolwent Royal Danish Music Academy. Jego album "Debiut" zawiera 10 kompozycji na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami.

 

 

8 października: "Nauki dawne i niedawne" w Muzeum

8 października o godz. 17.00 w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej  w Raciborzu odbędzie się otwarcie ekspozycji interaktywnej pn. "Nauki dawne i niedawne". Wystawa zorganizowana zostanie przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie. Podzielona jest na kilka części. Stanowiska interaktywne dotyczą
matematyki, fizyki i  – fal świetlnych i dźwiękowych, astronomii (zegary: słoneczny, paskowy, atomowy i nocny, mapa nieba, astrolabium i współczesny GPS). W części matematycznej wszyscy zwiedzający dowiedzą się, jak działa abak, suwak algorytmiczny, jak wygląda procesor i komputer od środka. Część fizyczna poświęcona jest falom świetlnym i dźwiękowym. Stanowiska pokazują m.in. niedoskonałości ludzkiego oka i ucha. Dzięki 100-metrowej plastikowej rurze zwiedzający dowiedzą się, jak bardzo spóźnialski jest dźwięk.

9 października: The Bill wystąpi w Dybcówce

9 października o godz. 19.00 w klubie Dybcówka w Raciborzu wystąpi punkrockowy zespół The Bill. Jako support zagra grupa Kontrkultura. Bilety w cenie 13/16 zł.

 

 

9 października: Zespół Bez Nazwy i Artur Dutkiewicz w "Strzesze"

9 października o godzinie 17.00 w D.K. "Strzecha" odbędzie się koncert z okazji 40-lecia Zespołu Bez Nazwy. Podczas koncertu zaprezentują się wybitni artyści m.in. Artur Dutkiewicz oraz grupa Sidmen Trio. W trakcie koncertu będzie można wysłuchać utworów Fryderyka Chopina.

 

 

9 października: Polsko-czeski spływ kajakowy

W sobotę, 9 października na trasie Stary Bogumin – Zabełków odbędzie się polsko – czeski spływ kajakowy. Zbiórka uczestników wodniackiej imprezy w miejscowości Stary Bogumin o godzinie 9.30. Stamtąd o godzinie 10.15 kajakarze wyruszą do Zabełkowa, gdzie znajdowała się będzie meta i ciepły poczęstunek.

9 października: T.Love wystąpi w Pszowie

9 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie zagości Muniek Staszczyk z zespołem T.Love. Koncert ten będzie biletowany, jednak w symbolicznej wysokości a dochód zostanie przekazany dla potrzebujących dzieci. Bilety w cenie 10/ 15 zł można nabyć m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, w sklepie "Butik muzyczny 77" w Wodzisławiu Śląskim oraz w "Rondo music" w Rybniku. T.Love to polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie, w początkach kariery (w latach 80. XX wieku) pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.

 

 

10 października: Dni Patrona Gimnazjum nr 5 w Raciborzu

10 października odbywać się będą Dni Patrona Gimnazjum nr 5 w Raciborzu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 Mszą świętą w kościele NSPJ. O 13.30 w auli szkolnej odbędzie się uroczysta akademia, a tuż po niej odsłonięcie tablicy pamiątkowej. O 15.00 na boisku Gimnazjum nr 5 w meczu piłki nożnej zmierzą się ze soba księża i nauczyciele. Dni Patrona zakończą się o godzinie 16.00 koncertem Klubu Poezji Śpiewanej "Atlantyda". W programie również: kremówki papieskie, loteria fantowa, sprzedaż wypieków i kiełbasek przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców G-5.

10 października: Fly Horse w Atmosfear

10 października o godzinie 20.00 w klubie Atmosfear w Raciborzu odbędzie się koncert grupy Fly Horse. W ich muzyce słychać echa stoner rocka oraz sceny Seattle. Wstęp wolny.

 

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here