Koncert „Alchemicy dźwięków i słów”

29 października o godzinie 17.00 w Muzeum przy ulicy Gimnazjalnej w Raciborzu odbędzie się koncert "Alchemicy dźwięków i słów" w wykonaniu kwartetu "Akademos".

KWARTET AKADEMOS

Anna Szabelka – skrzypce
Joanna Cogiel – skrzypce
Aleksandra Batog – altówka
Danuta Sobik-Ptok – wiolonczela

 

- reklama -
 

KWARTET AKADEMOS został założony w 1997 roku przez absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoje umiejętności członkinie zespołu doskonaliły na studiach podyplomowych: Anna Szabelka w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki, natomiast pozostałe członkinie kwartetu w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kameralistyki Marka Mosia. Zespól brał również udział w mistrzowskich kursach interpretacji muzycznej. W 2007 został zaproszony do Carnegie Hall w Nowym Jorku na elitarny kurs „The ESQ Workshop: Beethoven Quartets”, który był prowadzony przez członków The Emerson String Quartet.

 

 

Repertuar zespołu obejmuje ponad sto pięćdziesiąt utworów wśród których są arcydzieła kameralistyki XVIII i XIX, klasyka XX wieku oraz dzieła najnowsze. Kwartet ma swoim dorobku liczne prawykonania utworów współczesnych. Często bierze udział projektach interdyscyplinarnych współpracu­jąc m.in. ze Śląskim Teatrem Tańca i Orkiestrą Muzyki Nowej.

 

/p/

————————————

REKLAMA:

 

G Data AntiVirus 2011

 

http://static.komputerswiat.pl/download_images/Bezpieczenstwo/Antywirusy/GDATA_AntiVirus_2010/screen2.jpg G Data AntiVirus 2011 gwarantuje najwyższy poziom ochrony podczas przeglądania stron WWW. Rozpoznaje i blokuje wirusy, rootkity, robaki, spyware, trojany, backdoory. Chroni Twoją prywatność podczas wykonywania płatności on-line blokując wszelkie próby wyłudzenia danych. Uniemożliwia zainfekowanie systemu , dzięki czemu komputer działa szybko i stabilnie.

 

Cena w SOFT-ib : 109 zł
(Cena na dzień 22.10.10)

 

 

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here