Legendarna „Apteka” w Dybcówce – co jeszcze w ten weekend?

0

W najbliższy weekend w Raciborzu wystąpią m.in. grupy Yellow Spots, Wersja Robocza oraz Akademos. W Wodzisławiu zakończy się Tydzień Kultury Żydowskiej, a Radio Mega Beat przygotowało dla swoich słuchaczy specjalną, halloween'ową audycję.

Halloween w Piwiarni Wareckiej w Raciborzu rozpocznie się już w czwartek, 28 października. Odbędzie się tam tego dnia koncert Grzegorza Łomnickiego. Zabawa w Wareckiej potrwa jednak aż do niedzieli. W piątek odbędzie się tam karaoke party. W sobotę halloween w tanecznych rytmach, a w niedzielę Disco Party w przebraniach. Na przebranych czekają atrakcyjne nagrody.

- reklama -

29 października o godzinie 17.00 w Muzeum przy ulicy Gimnazjalnej w Raciborzu odbędzie się koncert "Alchemicy dźwięków i słów" w wykonaniu kwartetu "Akademos". Repertuar zespołu obejmuje ponad sto pięćdziesiąt utworów wśród których są arcydzieła kameralistyki XVIII i XIX, klasyka XX wieku oraz dzieła najnowsze. Kwartet ma również w swoim dorobku liczne prawykonania utworów współczesnych.


29 października widzowie Kina Bałtyk będą mieli okazję przeżyć prawdziwe chwile grozy podczas Halloweenowego Maratonu Filmowego. W ubiegłych latach halloween'owe maratony w Kinie Bałtyk cieszyły się ogromną popularnością.  Podobnie jak w roku ubiegłym kosztują 25 zł. Podczas trwania  maratonu wyświetlone zostaną trzy filmy: "Miasto ślepców", "Antychryst" oraz "Prawo zemsty". Pierwszy seans rozpocznie się już o 22.00.  

29 października o godzinie 20.30 w pubie Amosfear w Raciborzu wystąpi węgierska grupa Yellow Spots. Yellow Spots to rewelacyjny band z Węgier grający muzykę psychobilly / ska , który był jednym z gości festiwalu "wRacku 2010" w Raciborzu. Zespół powstał w 2003 r. w Budapeszcie. Załozżcielem grupy jest perkusista Schleki , pasjonat swingu , dixie , psychobilly. Ich ostatnia płyta to:”Misshapen future view is now the poetor”(2008). Ich koncerty nazywane są “Rockabilly Horror Show”. Bilety na koncert w cenie 7 zł.

29 października o godzinie 19.00 na scenie klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpią grupy Bloo oraz Procent Blues. W zespole  Bloo muzyka jest rzeczywistością, źródłem energii i emocji. Obserwacją świata, ludzi i wydarzeń, które trwale zapisują się w naszej pamięci. Powstanie zespołu datuje się na przełom lutego/marca. W październiku 2010 grupa rozpoczyna swoją pierwszą trasę koncertową po kraju. Aktualnie Bloo pracuje nad debiutancką płytą. Wstęp 7 zł.

W piątek, 29 października o godzinie 20.00 w kawiarni Poza Czasem wystąpi zespół "Wersja Robocza". Jest to jedyny zespół w Raciborzu grający muzykę folkowo-irlandzką i bretońską. Zespół Wersja Robocza powstał w czerwcu 2008 roku z inicjatywy Elżbiety Skrzymowskiej, a oprócz grającej na skrzypcach założycielki tworzą go Zuzanna Tomaszewska, Krzysztof Humeniuk, Damian Małecki, Jan Kucznierz oraz Piotr Komarnicki. Na repertuar zespołu Wersja Robocza składają się przede wszystkim folk irlandzki, muzyka celtycka z Francji oraz kompozycje własne. Koncert będzie w wersji unplugged. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

W piątek, 29 października o godzinie 20.30 w klubie Dybcówka w Raciborzu wystąpi legendarna grupa "Apteka". Zespół powstał w 1983 roku w Trójmieście z inicjatywy byłego muzyka grupy Pancerne Rowery Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego i Macieja Blasiaka. Fundamentami zespołu zachwiał wypadek samochodowy w nocy z 15 na 16 maja 1993 roku (na dwa tygodnie przed planowaną premierą Urojonecałemiasto), w wyniku którego zginął Wanat, a także Michał Orlewicz z Pancernych Rowerów. W nowym składzie prócz Kodyma i właśnie Deriglasoffa znaleźli się Jacek Stromski (perkusja) i Piotr Nalepa (gitara; syn Tadeusza Nalepy; eks-Deuter). Zespół dał kilka koncertów, ale miesiąc przed wejściem do studia Nalepa nagle wyjechał do USA. W lecie 96 roku Deriglassofa zastąpił Sławomir Czarnota. W tym składzie Apteka, nie prowadząc ożywionej działalności, przetrwała dwa lata, po których Kodym zawiesił zespół i w celach turystycznych wyjechał na sześć miesięcy do Ameryki Południowej. Po powrocie do Polski reaktywował Aptekę. Wstęp na koncert 15/20 zł.

31 października o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy "Medytatio Mortis" Kazimierza Frączka. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert zespołu Tetramorfy.

 

29 października :
 
18.00 – wykład Wkład Żydów w kulturę polską Joanny Brańskiej z Warszawy – USC
19.30 – projekcja filmu Jestem stąd i jestem z powrotem – dyskusja z rezyserką Catherine Tullat i autork1 Stéphane Subiela z Francji – USC
21.30 – projekcja filmu Wspomnienia Żyda z Cieszyna

30 października :
 
15.00 – projekcja filmów Festiwalu Filmowego Motywy Żydowskie – Muzeum
16.00 – warsztaty śpiewu i tańca yiddish prowadzone przez Urszule Makosz z Krakowa – Muzeum
18.00 – koncert Quartet Klezmer Trio z Krakowskiego Kazimierza – USC

31 października:
 
16.00 – kabaret uczniów Zespołu Szkół Budowlanych U Jankiela w karczmie – USC
17.00 – warsztaty Ścieżki historyczne dla młodzieży Kingi Kołodziejskiej z Krakowa – USC
18.00 – warsztaty Święto Żydowskie Anny Kloza i Małgorzaty Rusiłowicz z Bia3egostoku – USC
19.30 – wykład Judaizm reformowany rabinki Tanyi Segal – Stowarzyszenie Żydów Postępowych Kraków – USC
21.00 – przejście na kirkut ze świecami

Radio Mega Beat przygotowało dla swoich słuchaczy specjalny blok muzyczny na Halloween. Słuchaj  internetowego Radia Mega Beat – 31 października od godziny 14.00. Podczas halloweenowej audycji zagrają:

godz. 14.00 – 15.00: BlackFire
godz. 15.00 – 16.00: Łojo
godz. 16.00 – 17.00: DJ'ka Candy
godz. 17.00 – 18.00: DJ Radus
godz. 18.00 – 19.00: DJ Sones
godz. 19.00 – 20.00: DJ Patro
godz. 20.00 – 21.00: Tom D-Light
godz. 21.00 – 22.00: DeeJay DaHooo
 
 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here