Dwa projekty Powiatu wysoko na liście rankingowej NPPDL

1

29 października Komisja Oceny i Wyboru Projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008–2011 zakończyła ocenę wniosków złożonych w ramach III edycji programu w województwie śląskim.

Na liście rankingowej, na miejscach 2. i 16., uplasowały się dwa projekty powiatu – na modernizacje ul. Brzeskiej w Raciborzu oraz remont drogi Pawłów-Gamów.

- reklama -

Powiat Raciborski złożył wnioski na modernizacje dróg:

1) powiatowej nr 3512S (ul. Brzeska do granicy z powiatem wodzisławskim)
Wkład własny: 895 700 zł; wnioskowana kwota: 895 600 zł
Projekt pn. "Modernizacja drogi powiatowej nr 3512S’ polega na modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 3512S na długości 843 mb.

Realizacja projektu doprowadzi do dostosowania pełnej konstrukcji nawierzchni drogowej jak dla kategorii ruchu KR3 i wyrównania szerokości jezdni do 6,5 m.
Ponadto wykonane zostanie oczyszczenie i udrożnienie przepustów pod koroną drogi, przebudowa prawej strony przepustu, uporządkowanie pobocza i zieleni przydrożnej.

Projekt obejmuje również wymianę i uzupełnienie oznakowania pionowego, wymianę barier energochłonnych na typu SP-06. Stosownie do oznakowania pionowego zostanie wykonane oznakowanie poziome grubowarstwowe, odblaskowe.

Partnerem Powiatu w projekcie jest Miasto Racibórz.

2) powiatowej nr 3503S i 3547S (Pawłów – Gamów)
Wkład własny: 2 247 700 zł; wnioskowana kwota: 2 247 600 zł
Projekt pn. "Modernizacja dróg powiatowych nr 3503S i nr 3547S" polega na:
– modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 3503S o długości 2367,10 mb na odcinku: od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3547, (prowadząca do miejscowości Gamów) do drogi wojewódzkiej 417 w miejscowości Pawłów
– modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 3547S o długości 1138,90 mb od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3503 S do wjazdu do miejscowości Gamów.

Realizacja projektu doprowadzi do dostosowania pełnej konstrukcji nawierzchni drogowej jak dla kategorii ruchu KR3 i wyrównania szerokości jezdni do 5,5 m na długości 3 506 mb. Na całej długości wykonane zostanie remont istniejących elementów w pasie drogowym takich jak zjazdy, przepusty; odtworzenie rowów przydrożnych oraz uporządkowanie poboczy i zieleni przydrożnej.

Projekt obejmuje również wymianę i uzupełnienie oznakowania, wymianę barier energochłonnych na typu SP-06. Stosownie do oznakowania pionowego zostanie wykonane oznakowanie poziome grubowarstwowe, odblaskowe.

Partnerami Powiatu w projekcie są: Gmina Pietrowice Wielkie, Gmina Rudnik, OMAN Sp. z o.o. z Raciborza, TRANS-MAR z Pietrowic Wielkich.

 

SP

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Czytam i oczom nie wierzę, że projekt ul Brzeskiej to najwyżej oceniony projekt !!!
    Ludzie !!! coś się powywracało w głowach rządzacych – tu już nawet na szczablu wojewodzkim i miejskim, zeby nowa droga – a już 4 grożne wypadki spowodowane wadą konstrukcji drogi (pierwszy łuk od strony Rybnickiej nie ma pochylenia, pojazdy są wyrzucane z zakrętu!!!), to kuriozalne aby coś takiego było wzorem dla innych projektów??? O ścieżce rowerowej nie wspominam, bo to pomysł Miasta – jaki? widac gołym okiem.
    Teraz będą korygowali bezpieczeństwo, znakami ograniczenia ruchu – do szybkośc ruchu konnej furmanki !!!
    Przecież ta sama redakcja pisała o grozych wypadkach, właśnie na tej nowej drodze! jak można było cos takiego zapomnieć, przy publikowaniu materiału jakiegoś góra – urzędu bezkrytycznie!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here