„Zadzieram kiecę i lecę!”, czyli świat z perspektywy kobiet

2

Niezależne Centrum Kultury "asp” organizuje na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata” w Raciborzu cykl spotkań niezwykłych. Niezwykłych, bo ich bohaterkami będą kobiety niezwykłe – odważne, kreatywne, przepełnione pasją poznawania świata. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 4 listopada.

4 listopada, godzina 19.00
Aleksandra Kotala"Białoruś – w poszukiwaniu białych niedźwiedzi"

Sztuczne domy, malowanie trawy, wódka lejąca się strumieniami i słonina na stole każdej gospodyni… Jak naprawdę wygląda państwo Łukaszenki? Kilkunastodniowa podróż na Białoruś pokazała Oli jak ludzie żyją, jak się bawią, modlą i pracują.

- reklama -

 

 

11 listopada, godzina 19.00
Natalia Rzepka – "Reggae na wodzie"

Rum, palmy,  no i … piraci – takie były jej pierwsze skojarzenia związane z Karaibami, kiedy kolega żeglarz wyszedł z propozycją rejsu po małych Antylach. Szybko podjęła decyzje i niecały rok później grzała się w słońcu żeglując po tamtejszych wodach.

 

 

25 listopada, godzina 19.00
Klaudyna Malinowska "Samotna podróż po Azji i permakultura w tropikach"

Była to jej pierwsza samotna wyprawa i zarazem pierwsza do Azji. Stopem zjechała Malezję, Tajlandię i Kambodżę, w Wietnamie odwiedziła „hotel” dla couchsurferów u szalonego hinduskiego miliardera, w północnej Tajlandii pracowała w wolontariacie w wiosce permakultury, a po Laosie jeździła na rowerze… I to nie wszystko!

 

 

2 grudnia, godzina 19.00
Grażyna Dwornik – "Łap okazję – autostopem po 50-dziesiątce"

To spotkanie udowodni, że prawdziwej ciekawości świata nic nie jest w stanie powstrzymać. Kierując się chęcią przeżycia przygody, odwagą i odwiecznym marzeniem o podróżowaniu, pani Grażyna przejechała autostopem Chorwację, Czarnogórę, Serbię i Grecję.

 

 

9 grudnia, godzina 19.00
Renata Matusiak "Afryka Zachodnia – świat, którego nie znałam"

Relacja z dwumiesięcznej podróży przez Afrykę Zachodnią, czyli opowieść o ludziach, którzy bezinteresownie przyjmowali mnie do swoich domów i traktowali jak członka rodziny, mimo, że jestem toubabu; o ciągłej ucieczce przed i walce z malarią, o skrajnie trudnych (dla Europejczyka) warunkach życia i pięknie afrykańskiej przyrody; o tym, jak spotkałam słonia i przytulałam się do krokodyla, a także m.in. o internetowych poszukiwaczach żon na forach podróżniczych, czyli jak zostałam sama w Afryce.

 

 

Miejsce: "Galeria za Szafą" na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata"
Wstęp: 2 zł
Dodatkowe informacje: Joanna Dwornik 665 054 129

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. Doskonały pomysł. Brawo. Bardzo zainteresowały się tym przedsięwzięciem słuchaczki naszego ŚUTW.
    Chcą w tym uczestniczyć. Może spotkania te zainspirują niektóre Panie do podjęcia własnych podróży?

  2. Takie jest założenie. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here