E. Stefaniak: W Urzędach Pracy zaczęła się zima

W powiecie raciborskim znów wzrosła liczba bezrobotnych. Dodatkowo spada liczba ofert pracy. – W Urzędach Pracy już zima. Duży spadek ilości ofert jest tego najlepszym dowodem – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu, Edmund Stefaniak.We wrześniu ogółem zarejestrowanych bezrobotnych było 2538. Natomiast w październiku liczba ta wzrosła do 2594 osób. Wśród nich jest aż 659 osób poniżej 25. roku życia, a największą liczbę bezrobotnych stanowią nadal kobiety. –  Patrząc na liczbę ofert pracy statystyki te nie napawają optymizmem, a zwiększająca się ilość rejestrujących się ludzi ten pesymizm pogłębia – mówi Edmund Stefaniak.

Optymizmem nie napawa również ilość ofert pracy, które napływają do Urzędu Pracy. W tym miesiącu było ich bardzo mało i dyrekcja PUP w Raciborzu obawia się, że będzie tak przez następnych kilka miesięcy. – W Urzędach Pracy już zima. Duży spadek ilości ofert jest tego najlepszym dowodem – mówi dyrektor. Dodaje również, że w październiku największe szanse na zatrudnienie mięli sprzedawcy, kierowcy kat. "C" i "C+E", operatorzy koparko-ładowarki, ślusarze, murarze i pracownicy działu sprzedaży.

- reklama -

/p/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Stefaniaku, zima to jest w urzędzie a nie urzędach. Już tak nie rozciągaj swoją rażącą niekompetencję na wszystkie urzędy w kraju. Tak długo jak będziesz piastował tę synekurę, tak długo Raciborzanie nie znajdą pracy w PUP.

  2. A kiedy była 'wiosna’ panie drektorze, hę.? Urzędy pracy to nikomu niepotrzebne przechowalnie urzędników, a bezrobotni to tylko nieprzyjemny element do 'przewalenia’ i zewidencjonowania. A te pożal się Boże szkolenia, z których korzyść ma tylko urząd bo dostaje kasę. Moją dziewczynę ( po studiach filologia germańska ) baba wysłała na… kurs pisania CV!!

  3. II- gi Sekretarz KM PZPR ,obecnie d y r e k t o r PUB lat 65, ale nie wybiera się na emeryturę! Pensja c.6 000zł.Chce jeszcze do samorzadu kiedyś SLD ale się wyrzekł, ha! Taki wybitny! Na listy przyjął Go sam Tadeusz Wojnar do,,zespołu,, Racibórz 2000, gdzie są sami kompetentni![img]upload/small_3ScreenShot132.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here