J. Gowin: Nie płaczę po Palikocie

Jak powinna wyglądać dyskusja nt. in vitro, czym różni się polityka parlamentarna od samorządowej, jaki jest status Komisji Majątkowej i jakie szanse ma Janusz Paliktot? Dowiesz się z wywiadu z posłem Jarosławem Gowinem.

– W styczniu 1999 r. zaczęła obowiązywać nowa reforma administracyjna Polski. Do województw i gmin dołączono zlikwidowane w 1975 r. powiaty. Jak postrzega Pan reformę samorządową? Czym różni się polityka samorządowa od polityki parlamentarnej?

- reklama -

 

Jarosław Gowin:  

– Czy coś należałoby w niej zmienić? Niekiedy słyszy się, że samorządy chciałby być bardziej samodzielne, mieć więcej swobody.

 

Jarosław Gowin: 

– Panie pośle, mówi Pan, że czasami żałuje tego, iż nie był samorządowcem. Znalazł się Pan od razu w Sejmie. Czym dla Pana jest udział w tej polityce parlamentarnej?

 

Jarosław Gowin:

– Jakość naszej polityki sprawia, że niejednokrotnie odzywają się w nas takie kompleksy, które powodują, że polityka jest uprawiana w taki a nie inny sposób. Bywa, że nie mając jakiegoś zewnętrznego wroga, z którym musimy walczyć, obracamy się przeciwko sobie? Z drugiej strony przykłady pokazały, że w sytuacjach zagrożenia, potrafimy się zjednoczyć, potrafimy działać bez względu na to, czy ktoś jest przedstawicielem prawej czy lewej strony politycznej.

 

Jarosław Gowin: 

– A czy to nie jest tak, że politycy wiele rzeczy robią pod publikę? Wszak częściej media pokazują posła, który mówi kontrowersyjne rzeczy, niż takiego, który w ciszy i spokoju robi to, co do niego należy, czyli dba o swoich wyborców, spełnia swoje wyborcze obietnice…

 

Jarosław Gowin: 

– Czy takim kontrowersyjnym tematem powinna być dyskusja o in vitro? To temat, który ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Tylko czy ta kwestia, która jest nieraz w pewien sposób podsycana, nie sprawi, że nasz naród znów się podzieli?

 

Jarosław Gowin: 

– Znajdziemy "złoty środek" jeśli chodzi o in vitro, czy raczej nie?

 

Jarosław Gowin: 

– Zapytam teraz o Komisję Majątkową. Poseł Sławomir Kopyciński opublikował ostatnio dość szczegółowe dane dotyczące majątku, który otrzymał Kościół po 1989 r. Czy Pana zdaniem, dane zaprezentowane przez posła Kopycińskiego są adekwatne, czy może zawyżone?

 

Jarosław Gowin: 

– Ruch Poparcia Palikota. Poseł wyłamał się niedawno z Platformy Obywatelskiej, postanowił założyć własne ugrupowanie. Jakby Pan to skomentował?

 

Jarosław Gowin: 

/BaK, p/

 

Czytaj także: Jarosław Gowin: stawiacie na właściwych ludzi

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here