Wyróżnienia w konkursie „Debiut naukowy 2010”

Konkurs na innowacyjny projekt, artykuł, esej "Debiut naukowy 2010" został rozstrzygnięty, a wyniki ogłoszono podczas konferencji 19 listopada w raciborskiej PWSZ. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz kandydatka na radną do Sejmiku Ewa Lewandowska.

W spotkaniu wziął udział również kandydat na prezydenta Mirosław Lenk i oczywiście gospodarz obiektu rektor PWSZ Michał Szepelawy. Tematem wiodącym konkursu w 2010 roku był "Zrównoważony rozwój", natomiast projekt zorganizowało biuro prof. dr hab. Jerzego Buzka – posła do Parlamentu Europejskiego w Raciborzu we współpracy z Instytutem Studiów Społecznych PWSZ w Raciborzu oraz Instytutem Politologii Uniwersytetu Opolskiego. W konkursie uczestniczyło ponad 40 studentów z uczelni całego kraju. Konkurs trwał od maja do 23 września tego roku. Piątkową konferencję prowadziła dyrektor Instytutu Studiów Społecznych PWSZ dr Teresa Jemczura. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnione zostały trzy prace.

- reklama -

 

 

 
 
 
Jerzy Buzek z kandydatką na radną do Sejmiku Ewą Lewandowską,
na zdjęciach poniżej z laureatkami projektu  "Debiut naukowy 2010"

 

 

Pierwszą napisała Ewa Szymczyk, studentka 5. roku architektury i urbanistyki Politechniki Krakowskiej, która w swojej pracy przeanalizowała związki między strukturą miasta a zrównoważonym rozwojem. Następną wyróżnioną pracą była Zuzanna Wydro, studentka 5. roku wydziału ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, której praca dotyczyła samorządu  i wspólnot lokalnych. Trzecia wyróżniona to Milena Bodych, studentka 5. roku prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego, tematem jej pracy były rozwiązania prawne dotyczące zrównoważonego rozwoju w 20 i 21 wieku. Nagrodą dla wyróżnionych będzie wyjazd do Brukseli do Parlamentu Europejskiego.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here