Powiat raciborski na targach Investfield Gmina w Poznaniu

Jutro w Poznaniu rozpoczynają się targi inwestycyjne, w których po raz pierwszy w ramach projektu "Powiat raciborski to dobra inwestycja" w roli wystawcy wystąpi powiat raciborski.

Targi GMINA to projekt Międzynarodowych Targów Poznańskich zaprojektowany by zgromadzić w jednym czasie i miejscu reprezentantów samorządów terytorialnych oraz przedstawicieli świata biznesu. W ramach targów odbywać się będzie Salon Nieruchomości i Inwestycji INVESTFIELD, który oprócz bogatego programu merytorycznego, prezentować będzie ofertę inwestycyjną regionów.

- reklama -

W trakcie targów promowanych będzie aż dziewięć terenów inwestycyjnych gmin powiatu raciborskiego: 4 tereny Gminy Racibórz, 2 tereny Gminy Krzyżanowice i po jednym terenie Powiatu Raciborskiego, Gminy Kuźnia Raciborska oraz Gminy Krzanowice. Dla odwiedzających stoisko Powiatu przygotowano m.in. teczki inwestycyjne terenów z informacją w czterech językach, prezentację 2D i 3D, jak również materiały promocyjne. Ofertę inwestycyjną powiatu raciborskiego przedstawi Agencja Promocji Ziemi Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Przypomnijmy. Projekt pn. "Powiat raciborski to dobra inwestycja" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013, Priorytet I "Badania i rozwój technologiczny (B+R), innowacje i przedsiębiorczość", Działanie 1.1. "Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu". Projekt jest realizowany w partnerstwie z Miastem Racibórz, Gminą Krzanowice, Gminą Krzyżanowice oraz Gminą Kuźnia Raciborska. Projekt polega na promocji terenów inwestycyjnych powiatu raciborskiego poprzez udział w targach inwestycyjnych oraz organizację kampanii promocyjnej.

Całkowity koszt projektu: 270 000 zł
Wysokość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 229 500 zł.
Środki własne beneficjenta: 40 500 zł

 

oprac.p

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here