Rada Miasta w nowym składzie

Znany jest już skład nowej Rady Miasta. Najwięcej mandatów zdobył KWW Mirosława Lenka, na który zagłosowało 21,54% mieszkańców gminy Racibórz. Drugą największą ilość głosów i 5 mandatów w nowej Radzie Miasta zdobył RS Racibórz 2000. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 1088 głosów – 7,25%
KW Platforma Obywatelska – 2734 głosów – 18,23 %
KWW Porozumienie Samorządów – 867 głosów – 5,78 %
KWW Mirosława Lenka Razem Dla Raciborza – 3230 głosów – 21,54 %
KWW Komitet Obywatelski Raciborzan – 1922 głosów – 12,82 %
KW RSS Nasze Miasto – 2344 głosów – 15,63%
KWW Ruch Samorządowy Racibórz 2000 – 2812 głosów – 18,75%

- reklama -

 

Skład nowej Rady Miasta:

Piotr Dominiak – RSS Nasze Miasto
Dawid Wacławczyk – RSS Nasze Miasto
Michał Fita – RSS Nasze Miasto
Robert Myśliwy – RSS Nasze Miasto

Tomasz Kusy – Komitet Obywatelski Raciborzan
Roman Wałach – Komitet Obywatelski Raciborzan
Ryszard Frączek – Komitet Obywatelski Raciborzan

Franciszek Mandrysz – RS Racibórz 2000
Tadeusz Wojnar – RS Racibórz 2000
Stanisław Borowik – RS Racibórz 2000
Marian Gawliczek – RS Racibórz 2000
Andrzej Lepczyński – RS Racibórz 2000

Krzysztof Myśliwy – Platforma Obywatelska
Jan Wiecha – Platforma Obywatelska
Artur Jarosz – Platforma Obywatelska
Mirosław Lenk – Platforma Obywatelska
Henryk Mainusz – Platforma Obywatelska

Ludmiła Nowacka – KWW Mirosława Lenka
Ryszard Wolny – KWW Mirosława Lenka
Witold Ostrowicz – KWW Mirosława Lenka
Paweł Rycka – KWW Mirosława Lenka
Eugeniusz Wyglenda – KWW Mirosława Lenka
Krystyna Klimaszewska – KWW Mirosława Lenka

 

W miejsce Ludmiły Nowackiej w radzie zasiądzie następny na liście Henryk Hildebrand, zaś za Mirosława Lenka wchodzi Dariusz Ronin

 

/p/

 

- reklama -

29 KOMENTARZE

 1. No to mamy znowu wielkie śmierdzące GÓWNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wy durni Raciborzanie!!!! trza się stąd wynieść jak najszybciej to przynajmniej miasto umrze naturalnie!!!!!!!!!!!!!!No chyba , ze pan W…. wczesniej zemrze!Katastrofa!!!!!

 2. To jest nie prawdopodobne, żeby mieszkańcy Raciborza nie dali sobie szansy na zmianę układu. CO Państwo chcecie utrwalać i rozwijać? Sport i rekreację? A strefy ekonomiczne, nowe inwestycje- nie, to inni, my się będziemy rozwijać sportowo. Biegiem do pracy i biegiem do domu, bo dróg też nowych nie będzie.

 3. … Czy stać pREZYDENTA-elektora by przestał tylko właśnie pREZYDENTEM być, przestał sięwreszcie lękać i … skłonił :
  ,,swój,, Komitet, Komitet P, KOR oraz ,,młodych gniewnych,, z Naszego miasta do WSPÓŁPRACY, a tym samym … DO STWORZENIA … KOALICJI i wyboru spośród w/w ,,wybrańców,, … PRZEWODNICZĄCEGO RM ???
  Niemożliwe ?
  Wszak DONALD … CUDA … NAM obiecał …

 4. … Czy stać pREZYDENTA-elektora by przestał tylko właśnie pREZYDENTEM być, przestał sięwreszcie lękać i … skłonił :
  ,,swój,, Komitet, Komitet PO, KOR oraz ,,młodych gniewnych,, z Naszego miasta DO… WSPÓŁPRACY, a tym samym … DO STWORZENIA KOALICJI i wyboru spośród w/w … PRZEWODNICZĄCEGO RM ???
  Tylko to da Mu WOLNOŚĆ DZIAŁANIA …
  Niemożliwe ?
  Wszak DONALD … CUDA … NAM obiecał …

 5. [color=#008000]KOR, PO, Nasze miasto, KW Lenka[/color] :[color=#ff0000] R2000[/color] > 18 : 5
  [color=#0000ff]Nasze miasto, KOR[/color] : [color=#ff0000]PO, R200, KW Lenka[/color] > 7 : 16 …
  [color=#0000ff],,nowe,,[/color] contra [color=#ff0000],,stare[/color],, …
  WSZYSTKO w … głowach naszych ,,wybrańców,, …

 6. Gratuluję Panu Mirosławowi Lenk!!!!Jestem usatysfakcjonowany!!!!!!Ale też gratuluję wszystkim wyborcom realnego spojrzenia i wyrażenia zaufanie do Pana Prezydenta-Mirosława Lenka.Jestem Przekonany,że da sobie radę z odpowiedzialnością za zaufanie wuborcow,ale jednocześnie doda energii do jeszcze bardziej zdecydowanych poczynań,postanowień dla satysfakcji wszystkich mieszkańcow Raciborza.
  I choć wydawał się kontrowersyjnym Prezydentem?zdobył poparcie,zaufanie wierzących w NIEGO mieszkańcow.
  Brawo!!!! Miroslaw Lenk,dziękuję osobiście za odpowiedzialny wysiłek Prezydencki—-dziękuję Wyborcom za słuszną decyzję.

 7. do wyborcy – jaka silniejsza opozycja? Status quo zachowane, a nawet mniej (NAM + KOR =7 teraz, wcześniej PIS + Oblicza + Myśliwy R. =8). Oczywiście skład tej rady ulegnie zmianie, bo trudno spodziewać się że Nowacka zadowoli się dietą radnego zamiast calkiem ładną pensją vce-prezydenta więc na jej miejsce „wskoczy” następny na liście (tak samo jak za Lenka oczywiście. Ciekawe kto jest następny, szczygielski?). W tej dziedzinie nic się nie zmienia, drobne retusze kosmetyczne, parę nazwisk innych. Masto wybrało brak zmian. Czy dobrze? Zobaczymy.
  P.S źle widzisz (to do przedmówcy), to zbyt PIĘKNE żeby było prawdziwe

 8. Trochę szkoda Klimy, bo jaki był, taki był, ale aktywności nie można mu odmówić. Miał parę wpadek, ale też kilka dobrych pomysłów. Szkoda też Szczygielskiego bo to chłop z jajami. Zamiast nich wybrano ponownie takich bezpłciowych, jak np. Wyglenda czy Jarosz, którzy niczym specjalnym się nie wykazali, a ich cała aktywność ograniczyła się do podnoszenia i opuszczania ręki.

 9. [b] P.Lenk znowu górą ….dziwi mnie ten fakt,bo podobnie jak w poprzednich wyborach-wielu wyborców było innego zdania-/ja też/ -jednak mamy powtórkę ;([/b]
  Oby tylko Pan Lenk,Pan PREZYDENT naszgo miasta-zrobił więcej,niz dotad….by nie czuł tylko samozadowolenia!
  Pora,by wyborcy-mieszkańcy,również poczuli lepsze życie …może by tak wreszcie zacząć uruchamiać zniszczony w poprzednich latach -przemysł !!..by ludzie mieli pracę,godne życie..by miasto zarabiało,ale i produkowalo!..By nasza młodzież chciała tu żyć,godnie żyć!

 10. zgadzam sie z komentujacymi – [color=#000000]naprawdę szkoda Szczygielskiego[/color]. Facet realizował to co obiecywal. Jako szef komisji rewizyjnej, potrafił sprawnie prowadzić jej prace.. Wynika z tego, ze wyborcy okregu II wybrali najbardziej tepych, radnych. Borowik, Wyglenda cóż oni mają do powiedzenia .No cóż, widać tylko tacy spełniali ich oczekiwania. Pogratulować inteligencji wyoborczej.

 11. Popatrzcie f*uty z src, w rybniku będzie rządzić koalicja Fudalego z PIS-em
  a wam zostanie się zachwycać rybnikiem i uśmiechniętym ryjem traktorzysty z kietrza
  A propo Szygielskiego- ja go nie żałuję bo zdobywał głosy łażąc po domu starców na Jagiełły i obiecywał tzw-zniesienie barier architektonicznych – pytam komu? tyum ludziom którzy praktycznie całe życie spędzają w murach Notburgi.Facet kosztem tych staruszków pchnął się do koryta tak jak jego kumpel borowik
  sprawdźcie jak głosowano w Notburdze

 12. w jednym się zgadzam. [b]W radzie także powinna znależć się[/b] [b]Gosia Lenart.[/b] Faktycznie patrzyla na rece Lenka. I to było bardzo dobre. [b]Szczygielski spełnił obietnice wyborcze, pomimo, że był z klanu Lenka.[/b][b] I właśnie za to go cenię . [/b]Oceniając byłych radnych nie patrzę na przynlaeżność polityczną . Patrzę na to co zrobili , co im pozwolono zrobić. Sczygielski świetnie znał się na bezpieczeństwie – oficer pożarnictwa , wyższe wykształcenie. Kogóż mamy teraz w radzie ? ludzie znikąd. Jedyny ich atut to wysportowanie. Proszę wskazać mi osoby z wyższym ekonomicznym wykształceniem, prawniczym. A tacy są potrzebni by miasto rozwijało się.

 13. [quote]W Notburdze Na 108 Głosujących Borowik Dostał 106 Głosów
  Dobrze Się Siostry Spisały Kartki Dobrze Rozdały Po Pokojach Na Kogo Głosować[/quote]
  z Niego nie najgorszy – jak widac …

 14. O ile wielokropek oznacza to co myślę, zgadzam się w pełni. Ciekaw jestem jakiż program wyboryczy miał Borowik, skoro zdobył prawie100% głosów w Notburdze. O ile dobrze pamietam , z wysławianiem się miał zawsze kłopoty

 15. ma sie nawet coraz lepiej. Bo za coraz wyższe diety ,,haruje,, .
  Co z tego, ze wielu cieszy sie ze ,,zwycięstwa,, Lenka. Przecież DALEJ ŻYJEMY W KRAJU RAD !.
  Gminnych, POwiatowych, miejskich …
  Co może Lenk ? Dalej byc /najprawdopodobniej – chyba, ze będzie miał ,,jaja,, i się odetnie od pępowiny/… pREZYDENTEM … jedynie. Prezydent miasta to obecnie dawniejsza ,,KLASA ROBOTNICZA,, w kraju RAD. To On pracuje, On odPOwiada, Jego rozliczyć może RIO ,…
  A POprawdzie RZĄDZI … RADA I JEJ PRZEWODNICZĄCY dawniej Sekretarzem zwany. I za niewiele odpowiadają.
  Tak będzie dopóty, dopóki obowiązywać będzie obecna Ordynacja wyborcza i Ustawa o ,,samorządach,, …
  Dla wielu wygodna. ZBYT WIELU …
  A my, możemy sobie klikać, do urn chodzić, …
  I tak na końcu wygra ,,spryt,, … TW i ,,KOMUNA,, …

 16. [b]~st[/b] (2010-10-13 10:23)


  Ocena: 0 [url=viewtopic.php?pid=82246#]+[/url] | [url=viewtopic.php?pid=82246#]-[/url] [url=post.php?tid=10233&qid=82209]Cytuj[/url]

  W wyborach do rady miasta z I okręgu wystartuje tradycyjnie Franciszek [i]nie widzę zamku[/i] Mandrysz, z III Andrzej [i]upragniona kotwica[/i] Lepczyński. Ciekawe kto będzie na liście w II okręgu wyborczym? Do rady powiatu wystartuje sam [b]N[/b]asz [b]M[/b]istrz.
  i … ,,WESZLI,, …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here