Jak nie odśnieżysz, straż miejska może ukarać Cię mandatem

Mandat w wysokości 100 zł grozi mieszkańcom, którzy nie usuną z chodników przed swoją posesją śniegu czy błota. W okresie od 23 listopada 2010 do 31 marca 2011 roku straż miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Zima 2010/2011".

Celem akcji jest egzekwowanie od właścicieli (współwłaścicieli, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, podmiotów władających nieruchomością) obowiązku uprzątnięcia błota, śniegu i lodu z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. – W pierwszej kolejności osoby takie będą pouczane, gdy sytuacja będzie się powtarzać, strażnicy mogą nałożyć mandat karny w wysokości 100 zł – tłumaczy z-ca komendanta straży Andrzej Szewczyk.

- reklama -

 

/ps/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. no własnie, a co z chodnikami, które należą do miasta?? kto je bedzie odśniezał, kto za nie zapłaci mandat??
    ja proponuje redakcji poruszyć ten temat, poprosić o wypowiedź osób odpowiedzialnych za „miejskie” chodniki.
    jestem mieszkanka Studziennej, w tamtym roku kawałek chodnika nalezacego do miasta przez całą zimę nie był odsnieżany… odważni chodzili drogą – główną, a ci mniej próbowali przedostac sie przez zasypany chodnik, dwie znajome poniszczyły wozki dziecięce, bo się kólka połamały… i gdzie tu szukać winnych???
    myślę, że nie tylko w Studziennej sa takie problemy…

  2. Przy ul. Cegielnianej zostały wykupione przez Urząd Miejski posesje na kórych przebiegają chodniki.A więc jest to teren miejski. A więc miasto jest zobowiązane do czyszczenie także posesje przed domqami

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here