CKU: pracownia elektryczna jest bogato wyposażona

W październiku Centrum Kształcenia Ustawicznego zostało wyposażone w 4 nowe i nowoczesne pracownie. Jedną z nich jest pracownia elektryczna, w której młodzież zdobywa wiedzę praktyczną.

Centrum Kształcenia Praktycznego jest placówką, która uzupełnia wiedzę zdobytą w czasie zajęć teoretycznych poprzez zdobywanie doświadczenia w zajęciach praktycznych. Pracownia elektryczna to nowoczesna i bogato wyposażona pracownia, w której młodzież zdobywa wiedzę praktyczną w trakcie przeprowadzanych tam ćwiczeń. Młodzież poprzez ćwiczenia praktyczne urzeczywistnia wiedzę zdobytą na lekcjach w szkole. Zajęcia praktyczne są realizowane według programu nauczania, a dzięki wyposażeniu w różnego rodzaju narzędzia i przyrządy pomiarowe zajęcia są bardziej interesujące i podnoszą wiedzę z zakresu realizowanych zadań i ćwiczeń.

- reklama -

 

 

 
 

 

 

 

Podczas zajęć praktycznych uczniowie poznają podstawy z dziedziny instalacji elektrycznych – sposobu układania przewodów, rozróżniania osprzętu oraz sterowania urządzeniami elektrycznymi. Branża elektryczna to prężnie rozwijająca się dziedzina, należy więc podążać za wciąż pojawiającymi się nowościami. Ćwiczenia prowadzone w pracowni elektrycznej często przenoszone są na grunt rzeczywistej i użytkowej instalacji elektrycznej poprzez remonty i naprawę urządzeń znajdujących się w obiekcie CKP. Nowoczesna pracownia, jak i cały zgromadzony w niej sprzęt z pewnością przyczyni się do lepszego przygotowania naszych uczniów do przyszłej pracy zawodowej.

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego
47-400 Racibórz ul. Zamkowa,
tel. 32 415 44 89 

 

Czytaj także: Z CKU łatwiej będzie znaleźć pracę    

CKU prowadzi zapisy na rok szkolny 2010/2011,

CKU kształci ochroniarzy

CKU: Jest dotacja na realizację projektu "[email protected]…"

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here