Urząd Miasta przypomina o obowiązku odśnieżania

3

Nawet do 5 tys zł grzywny grozi mieszkańcom, którzy nie usuną śniegu z chodnika przylegającego do ich posesji.  Właściciele, administratorzy i zarządcy nieruchomości zobowiązani są również do usuwania sopli oraz śniegu z dachów.

Wydział Gospodarki Miejskiej przypomina wszystkim właścicielom, zarządcom i administratorom nieruchomości, iż obowiązek odśnieżania chodników przylegających do ich posesji, wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, winien być wykonywany z należytą starannością. Zwraca się uwagę, aby śnieg i lód pryzmowane były wzdłuż krawężników w taki sposób, aby odśnieżanie nie stwarzało zagrożenia w ruchu drogowym.

- reklama -

 

Jeżeli właściciel nie czyści chodnika, to straż miejska może nałożyć na niego grzywnę od 20 zł do 5 tys. zł ( art. 103 kodeksu wykroczeń). Właściciel zobowiązany jest również do usuwania wiszących sopli i zalegającego na dachach śniegu. Jeśli w wyniku kontroli, którą przeprowadzają inspektorzy nadzoru budowlanego, okaże się, że śniegu jest za dużo  właściciel (zarządca) może zostać ukarany karą z art. 91a prawa budowlanego.

Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz ds. Gospodarczych numer: 1830/2010 z dnia: 2010-11-12 Organizacji akcji zimowej na terenie miasta Raciborza w sezonie 2010/2011.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. kto nałoży grzywnę? Miejskie chodniki to tragedia – może redakcja się tym zainteresuje…

  2. Tak naprawdę to przepis o darmowym odśnieżaniu chodników
    państwowych jest gorszy jak niewolnictwo . Za pracę państwo nie płaci ,
    narzędzi i materiałów nie daje ale odpowiedzialnością obarcza za wypadki
    wynikłe na państwowym gruncie. Jakby co to ja takowego chodnika nie posiadam tylko takie mam zdanie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here