Wolontariusze zostali wyróżnieni

0

W tym roku zaszczytny tytuł "Wolontariusza roku 2010" przypadł Gabrieli Habrom – Rokosz, Weronice Musioł, Stanisławowi Żółcińskiemu oraz Sławomirowi Szwedowi. Laureaci, nagrody z rąk prezydenta odebrali 3 grudnia w "Strzesze".

5 grudnia obchodzony jest światowy dzień wolontariatu i jest to świetna okazja do tego by pokazać i uhonorować działalność tych, którzy bezinteresownie poświęcają się innym. Jak co roku prezydent wręczył wyróżnienia wolontariuszom, którzy działają na terenie Raciborza. Uroczystość wręczenia wyróżnień wolontariuszom roku odbyła się 3 grudnia w Strzesze, a wybrali ich zeszłoroczni laureaci konkursu. Zanim jednak wręczono nominację, publiczność miała okazję obejrzeć krótki film zrealizowany przez świetlicę środowiskową przy ul. Szewskiej. Film powstał w ramach programu profilaktycznego realizowanego przez Urząd Miasta Racibórz.

- reklama -

 

 

Nominację w dziedzinie kultury odebrała Gabriela Habrom – Rokosz. – Postać pani Gabrieli Habrom – Rokosz jest nam znana krótko. Pani Gabriela jest założycielką i opiekunką studenckiego koła naukowego "Foton", inicjatorką i założycielką proekologicznej galerii twórczości dzieci i młodzieży "Gawra", członkiem Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej. Na swoim koncie ma również mnóstwo inicjatyw lokalnych takich jak wystawy fotograficzne – pokrótce sylwetkę laureatki przedstawiła wiceprezydent, Ludmiła Nowacka.

 

 

W dziedzinie pomocy społecznej, za wieloletni wolontariat w świetlicy "Caritas", na wyróżnienie zasłużyła Weronika Musioł. Laureatka pracuje głównie z dziećmi, stara się zorganizować im czas i tworzyć ciekawe inicjatywy, zwłaszcza w okresie wakacji czy ferii. Kolejną nominowaną osobą, tym razem w dziedzinie ochrony zdrowia  został Stanisław Żółciński. Laureat od 1969 roku do chwili obecnej pełni różne funkcje w Polskim Towarzystwie Turystyczno Krajoznawczym Oddział Racibórz. Obecnie pełni funkcję skarbnika. Stanisław Żółciński jest także inicjatorem i organizatorem rajdów rowerowych w naszym regionie.

 

 

Ostatnie wyróżnienie w kategorii sport nagrodę odebrał Sławomir Szwed. Niestety laureat nie mógł osobiście odebrać nagrody, gdyż wyjechał na Mistrzostwa Polski w pływaniu do Szczecina. Nagrodę w imieniu laureata odebrał jego syn. – Sławomir Szwed od 1997 roku prowadzi klub "Victoria". Wspiera działalność WOPR. Jest inicjatorem zajęć z pływania, lekkiej atletyki. Swoją pracą rozwija zainteresowanie sportem u dzieci i młodzieży – przedstawiła laureata Ludmiła Nowacka.

 

 

– Do dziś słyszę słowa osoby, która pokazała mi co jest najważniejsze w życiu. To była moja babcia. Dziś są jej urodziny, więc tym bardziej jest to dla mnie uroczysty dzień. Chciałabym jej powiedzieć o tej nagrodzie, ale pozostaje mi już tylko modlitwa. Pamiętajmy, że Ci, którzy pomagają nam są zawsze obok nas, choć w życiowym pędzie załatwiania spraw są dla nas zwykle na końcu kolejki – w imieniu wszystkich laureatów dziękowała Gabriela Habrom – Rokosz. Uroczystość zakończył się koncertem pt. "Wieczór z operetką i humorem".

 

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here