Rynek zmienił się w Laponię

7

Miniony weekend na raciborskim Rynku upłynął w świątecznej atmosferze. Oprócz trwającego od kilku dni kiermaszu pojawiły się renifery Rudolf i Nikodem, towarzyszące świętemu Mikołajowi, a ze sceny popłynęły kolędy

- reklama -

 

/es/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

7 KOMENTARZE

 1. Ojciec

  Dobrze, iż na raciborskim Rynku stwarza sę tak miłą atmosferę przedświąteczną której atrakcją są również renifery.
  Jednak proszę nie mieszć w to św. Mikołaja , którego rzekomo przywiozły te renifery z dalekiej Laponii. Dzieci dobrze wiedzą z nauki religii, iż święty Mikołaj przychodzi co roku w dzień swojego święta z Nieba. Święci mieszkają w Niebie. Teorię św. Mikołaja z Laponii przejęliśmy od protestanckich bądź ateistycznych państw zachodnich. Mamy przecież swoje piękne , polskie tradycje związane z Kościołem katolickim. „Polacy nie gęsi, też swój język mają”.Globalizacja nie musi wcale oznaczać bezmyślnego naśladownictwa. Przedtem narzucano nam postać gwiazdora. Teraz w dobie wolności sami dajemy się zniewolić przez obce kierunki i trędy.

 2. Powiedział………co wiedział ! Masakro – moher !

 3. Moher

  Za to ty lapończyku nie napisałeś nic mądrego. Widocznie to dla ciebie zbyt trudne.

 4. Z Twojego komentarza nic nie wynika, jedynie prymitywizm i brak podstawowej wiedzy religijnej.Wstydził byś się za takie głupoty, bez argumentów.

 5. Ciągle nadużywamy słowa ………swięty. Po Prostu /świecki/ Mikołaj a bardziej podobny do dziadka Mroza.

 6. Judasz

  jeden renifer nie zrobi Laponii z Racka ( dzieciaki mialy radoche jak zobaczyly futrzaka z porozem ) a jakby tak stanal tam Ferrari to co bylaby to Modena ?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here