Międzynarodowa współpraca na nartach

Uczniowie z Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II w Raciborzu wraz z uczniami Gymnázium w Chotěbořu z Czech realizowali w dniach 13-18.12.2010 r. wspólny projekt narciarski.Tym razem organizatorem była szkoła czeska, która zaprosiła naszą młodzież w górski region Šumava, a dokładnie do miejscowości Železná Ruda. Tu uczniowie pod okiem czeskiej instruktorki Dany Mrtkovej oraz przy pomocy technicznych wskazówek nauczyciela G5 Joanny Nowak uczyli się jazdy na nartach podczas kilkudniowego kursu. Swoją pomocą służyli również nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Galicka i Grzegorz Baran. Zajęcia na stoku „Belveder” odbywały się przed południem oraz po przerwie obiadowej. Program zajęć obejmował również wyjazd na wycieczkę do sąsiednich Niemiec i zajęcia w Aquaparku w miejscowości Zwiesel. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta Železná Ruda.

Młodzież integrowała się podczas wspólnych lekcji na stoku oraz na wieczornych zajęciach w świetlicy hotelowej. Oprócz wspaniałej zabawy wszyscy ukończyli kurs z sukcesem, uzyskując po zaliczeniu końcowego egzaminu zaświadczenie o zdobytych umiejętnościach narciarskich lub snowboardowych.

Corocznie organizowany obóz narciarski cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku wzięło w nim udział 44 uczniów z obu szkół.
Współpraca partnerska trwa już od kilku lat i obie placówki podejmują wspólne działania, by zacisnąć więzi sąsiedzkie obu krajów.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here