Nasza mała ojczyzna w fotografii

W auli Gimnazjum Nr 5 w Raciborzu 21.12. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym „Jesienna pocztówka z Raciborza”.To już 4. edycja konkursu fotograficznego mającego na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na otaczające ich piękno pejzaży naszego miasta. Jak podkreślają organizatorzy Grażyna Chudy i Roman Szczasny, każde nadesłane zdjęcie bardzo cieszy. Jest dowodem na to, że młodzież potrafi dostrzec przemijające piękno różnych pór roku w mieście i artystycznie oddać je na swoich fotografiach.

Grand Prix w konkursie „Jesienna pocztówka z Raciborza” zdobyła Agnieszka Sochiera, uczennica Gimnazjum nr 1. Autorka nagrodzonego tryptyku świadomie operując światłem i umiejętnie kadrując obiekty, wydobyła jednoznacznie kojarzące się z jesienią ciepłe barwy. Zwrócono również uwagę na dużą świadomość artystyczną laureatki.

Trzy równorzędne nagrody odebrały Jagoda Śmiałek z Gimnazjum Nr 5 im. Jana Pawła II oraz Marta Jończyk i Paulina Mucha z Gimnazjum Dwujęzycznego. Tu jury zwróciło uwagę na m. in. uchwycenie światła wewnętrznego, światła odbijającego się od fotografowanego obiektu i zewnętrznej gry świateł oraz wyczucie kadru.

Pamiątkowe dyplomy i upominki odebrali również wyróżnieni uczniowie Gimnazjum nr 6 Mateusz Pilarski i Dawid Sawicki.


Sztukę profesjonalnego fotografowania przybliżyła gimnazjalistom pani Gabriela Habrom – Rokosz, omawiając nagrodzone prace i dając wskazówki na przyszłość.
Po uroczystości goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez działający w G5 Czarny Teatr.

Zdjęcia laureatów zostały zaprezentowane w auli na wystawie pokonkursowej.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here