W Galerii Młyńskiej dbamy o swoje serca

11

W najbliższą niedzielę od godziny 10 do 18 w Galerii Młyńskiej w Raciborzu odbędzie się akcja „Zadbaj o swoje serce”. Każdy kto tego dnia odwiedzi Galerię Młyńską będzie mógł bezpłatnie przebadać swoje serce i skorzystać z darmowych konsultacji specjalistów.

Przez cały dzień do dyspozycji odwiedzających Galerię będą lekarze kardiolodzy, dietetycy, pielęgniarki oraz technik EKG. „Celem akcji jest ułatwienie dostępu do lekarzy specjalistów oraz, co nie mniej ważne, profilaktyka kardiologiczna” – zdradza Łukasz Tomczak, odpowiedzialny za działania Galerii Młyńskiej. Jak dodaje: „Chcemy bardzo uczulić na kwestię profilaktyki kardiologiczno-dietetycznej, dlatego poza badaniami EKG oraz konsultacjami, odwiedzający Galerię będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań cholesterolu, pomiaru ciśnienia, obliczania wskaźnika BMI, itd.”

- reklama -

Każdy z odwiedzających będzie zdiagnozowany pod katem czynników ryzyka schorzeń takich jak niedokrwienie serca, zawał,  etc. Specjaliści do spraw żywienia będą również służyć w celu wskazania właściwej diety – takiej, dzięki której można znacznie zmniejszyć ryzyko nadciśnienia tętniczego, otyłości i innym co raz powszechniejszym w społeczeństwie chorobom. „Pragniemy zwrócić uwagę na to jak ważna jest profilaktyka i jak ważne są regularne badania. Chcemy przedstawić problem kompleksowo, zwracając uwagę także na rolę aktywnego trybu życia oraz odpowiedniego żywienia.” – dodaje Tomczak.

Niejednokrotnie dostępność specjalistycznej opieki medycznej jest dla pacjenta utrudniona. Dzięki inicjatywie podjętej przez Galerię Młyńską, problem ochrony zdrowia zostanie przedstawiony szeroko. W naszym społeczeństwie choroby serca stają się co raz powszechniejszym problemem i dotykają co raz młodszych osób. Uświadamianie wagi problemu oraz wskazanie możliwości zapobiegania i leczenia jest istotnym celem organizatorów przedsięwzięcia. Każdy, kto w niedziele 16. Stycznia odwiedzi obiekt przy ul. Mickiewicza 12 w Raciborzu zostanie przebadany i zdiagnozowany całkowicie bezpłatnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Akcje organizowane są przez Telemedycynę Polską S.A. już od 2006 roku i obecnie projekt "Zadbaj o swoje serce" jest największym projektem bezpłatnych badań serca w całej Polsce. Dzięki polskim firmom takim jak Holbex (producent suplementów diety: CardiominB6 oraz OmegaCardio+Czosnek), ZT Kruszwica (producent margaryny Benecol) oraz Transacta (organizator szkoleń e-learningowych), które współpracują z organizatorami współfinansując projekt "Zadbaj o swoje serce" oraz mediom wspierającym działania, pacjenci mogą bezpłatnie skorzystać z badań oraz konsultacji lekarskich i dietetycznych, uzyskując informacje na temat zdrowego stylu życia i odpowiednio zbilansowanej diety korzystnej dla ich stanu zdrowia. Patronami medialnymi 23 Edycji Śląskiej są: Dziennik Zachodni, Echo Miasta, Radio Złote Przeboje, Radio 90, portal  Naszemiasto.pl oraz TV Silesia.

Na rok 2011 zaplanowana jest organizacja 35 akcji (Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Łódź, Warszawa, Małopolska), co daje blisko 70 procent niedziel w całym roku, podczas których zapewnimy bezpłatny dostęp do najlepszych specjalistów wszystkim zainteresowanym. Projekt "Zadbaj o swoje serce" w 2011 roku organizatorzy realizują z jeszcze większym rozmachem, by jak najwięcej potrzebujących osób mogło skorzystać z tych akcji. Całe przedsięwzięcie jest sfinansowane przez sponsorów oraz współorganizatorów, a nagłośnienie akcji jest możliwe dzięki Patronom Medialnym oraz wszystkim życzliwym Mediom. 

 

/w/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

11 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem bardzo dobry pomysł na akcję. Myślę, ze mało kto zdaje sobie sprawę z tak poważnego tematu ak choroby serca. Mało kto wie jak o serce naprawdę dbać i czym może grozić nieodpowiedni tryb życia. Przy okazji darmowe badania mogą przyciągnąć ludzi, a ci dowiedzą się o wielu ważnych aspektach funkcjonowania organizmu. Bardzo mi się podoba takie działanie.

 2. już widzę emerytów i rencistów 🙂

 3. nie tyko emeryci mam 24 lata i rodzinnie mam problemy i coś takiego akurat bardzo się przyda
  sam jesteś emeryt

 4. ja bym wolała, żeby to był ozrobione gdzieś na wiosnę. ale może teraz jak nowy rok w NFZ się zaczyna to może i dobry pomysł. Przynajmn iej jak coś zdiagnozują czy powiedzą, to można jeszcze do lekarza trafić.

 5. maicon

  bardzo cenna inicjatywa! bez kolejek półrocznych publicznie, bez kasy za prywatną opiekę.

 6. Darmo nie darmo – nie ma co ukrywać, że ze specjalistami jest ciężko i dostać się nie sposób. W pełni popieram takie inicjatywy. Każda forma propagowania zdrowia o dania ludziom możliwości działania jest dobra i godna poklasku.

 7. marcin

  Lakie rzeczy są bardzo potrzebne ludziom w racku. szacun

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here