
Z żalem informujemy, że 4 stycznia 2011 r w wyniku przewlekłej choroby zmarł Eugeniusz Grzeszczuk lat 82, zasłużony nauczyciel, wieloletni Inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Raciborzu oraz dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 8 stycznia o godzinie 09.00 w Kościele św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej.
- reklama -
/w/
- reklama -




![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)




![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)

![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)

![Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce [ZDJĘCIA] Sąd Rejonowy w Raciborzu wśród liderów edukacji prawnej w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/sad-rejonowy-raciborz-marzena-korzonek.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)
![Marianna Pasierb z Raciborza świętowała setne urodziny [ZDJĘCIA] Marianna Pasierb z Raciborza świętowała setne urodziny](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/marianna-pasierb-raciborz.jpg)








Można jeszcze dodać,iż przez wiele lat był także dyrektorem nieistniejącej już szkoły w Miedoni i tam mieszkał.Znałem Go osobiście. Człowiek bardzo zasłużony dla oświaty w Raciborzu. Przekazuję wyrazy współczucia najbliższej rodzinie zmarłego. Krystian Niewrzoł.
Nauczycielskie Rodziny Burek z Brzezia wyrażaję współczucie Rodzinie zmarłego, wspaniałego pedagoga, wyjatkowo wrażliwego na dobro dziecka, apolityczność w mianowaniu dyrektorów szkół – to czasy merytorycznej i moralnej oceny kandydata na dyrektora, oraz szacunku do zawodu nauczycielskiego.
Pozostanie w naszej pamięci.
W imieniu Rodzin; Małgorzata i Florian Burek