„Księga zdrowia” – Szlachetne zdrowie…

0

16 grudnia 2010 r. to dzień wizyty kolegów z Opawy w naszej szkole. Razem z nimi tworzyliśmy „Księgę zdrowia” – to już trzecie zadanie w ramach projektu „Szlachetne zdrowie czyli jestem tym co jem”.Na początek wspólnie wypisaliśmy zasady zdrowego stylu życia, bo każdy z nas wie, że zdrowy tryb życia jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy styl życia to m.in.: przestrzeganie zasad higieny osobistej, podtrzymywanie wysokiego poziomu wszechstronnej aktywności ruchowej, prawidłowe odżywianie się, dbanie o ładną sylwetkę, hartowanie organizmu, utrzymywanie sił obronnych organizmu w stałej gotowości, rozwijanie umiejętności walki ze stresem, wyeliminowanie nałogów, życzliwość dla innych.

W dalszej części naszego spotkania zajęliśmy się szatą graficzną „Księgi Zdrowia”. Uczniowie wykorzystali „tradycyjne” techniki – rysunek kredkami, mazakami i farbami – jak również nieco nowocześniejsze – grafika komputerowa. Oprócz tworzenia szaty graficznej , uczniowie układali krótkie rymowanki na temat zdrowego stylu życia, zarówno po polsku jak i po czesku.

- reklama -

Wizyta związana była z realizacją mikroprojektu „Szlachetne zdrowie – czyli jestem tym co jem” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here