Uczyli śpiewu już po raz 12.

W niedzielę w MDK odbył się koncert – popis umiejętności uczestników warsztatów wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską i Andrzeja Głowackiego, którzy młodych raciborzan śpiewu uczyli już po raz 12.

Głównym celem Zimowych Warsztatach Wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską i Andrzeja Głowackiego jest praca nad warsztatem wokalnym, ćwiczenia z intonacji oraz emisji głosu. Uczestnicy pod czujnym okiem ekspertów uczą się właściwie interpretować utwory znane ze sceny krajowej. Tegoroczne warsztaty odbyły się 20 – 23 stycznia i była to ich 12. edycja.

- reklama -

 

 

Warsztaty co roku poprzedzone są przesłuchaniami. Chętnych zawsze jest mnóstwo. W tym roku pod okiem ekspertów śpiewu mogli uczyć się Judyta Pisarczyk, Maria Biskup, Adrianna Górka, Joanna Soszyńska, Daria Soszyńska, Anna Herbut, Magdalena Wacha, Małgorzata Prochal, Hanna Barsznica, Monika Mróz, Katarzyna Rychlik, Anna Czarny, Hanna Gaj, Katarzyna Stosz, Natalia Świerczek, Dominika Płaszewska, Marta Oleś, Łukasz Michalak – Derek, Dorota Wanat, Sandra Cichoń oraz Damian Wołowczyk.  

 

 

Koncert finałowy warsztatów odbył się w niedzielne popołudnie i podobnie jak w poprzednich latach ściągnął do Młodzieżowego Domu Kultury tłumy. Występ był popisem umiejętności uczestników warsztatów. W trakcie koncertu można było wysłuchać piosenek znanych z polskiej sceny muzycznej. Młodzi artyści wyśpiewali m.in. "Zawsze tam gdzie ty" Lady Pank oraz "Szklaną pogodę" Lombardu.

 

 

 

/p/

fot. Patrycja Krupińska

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here