Banany w czekoladzie, zapałczane równania, taniec z pomponami …

0

To jedne z wielu tematów zajęć pozalekcyjnych prowadzonych już od trzech miesięcy w Szkole Podstawowej nr 18 w ramach projektu „Szkoła wielka jak świat” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. To jedne z wielu tematów zajęć pozalekcyjnych prowadzonych już od trzech miesięcy w Szkole Podstawowej nr 18 w ramach projektu „Szkoła wielka jak świat” finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W dużym skrócie poniżej przedstawione zostaną wrażenia z wybranych zajęć. Przepisy kulinarne na zajęciach języka niemieckiego „Deutsch ist einfach, Deutsch macht Spaβ” wzbudziły wśród ich uczestników najwięcej emocji, a finał czyli konsumpcja dostarczyła nowych wrażeń smakowych i sprawiła im wiele radości.
Na zajęciach „Przyjaznej matematyki” uczniowie bardzo „nagłówkowali się”, by ułożyć zapałczane równania, tangramy, czy szkielety brył, a rywalizacja między grupami wzmożyła ich motywację do pracy.

Ruch przy muzyce z pomponami, czy ćwiczenia z nietypowym przyrządem okazały się strzałem w dziesiątkę na zajęciach tanecznych i sportowych grach i zabawach.
Wielkie owacje otrzymali aktorzy koła teatralnego po przedstawieniu Jasełek. Gromkie brawa bili im nie tylko koledzy i koleżanki, ale również rodzice oraz społeczność lokalna podczas gościnnego przedstawienia w kościele Matki Bożej.
Uczestnicy Klubu Europejskiego poprzez różnorodne zadania wymagające współdziałania w grupie oraz zastosowanie różnorodnych technik informacyjnych takich jak Internet, multimedialne programy edukacyjne zdobywają wiedzę na temat krajów Unii – poznają ich stolice, flagi, położenie geograficzne oraz różnorodne ciekawostki związane z tymi krajami.

- reklama -

Rewelacją okazały się zajęcia na temat 3D w ramach „Przyrodniczego Koła Eksperymentalnego”, uczniowie nie kryli zainteresowania, a specjalne okulary i anaglify dały im możliwość obserwacji przestrzennych obrazów.Na zajęciach języka angielskiego „Adventures with English” dla klas I -III oraz „Master your English” dla klas IV-VI uczniowie poszerzają swoją wiedzę językową w różnych dziedzinach życia codziennego, tworzą banki słówek , układają dialogi, pogłębiają wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie podczas zajęć korzystają ze słuchawek, sprzętu audiowizualnego oraz słowników i gier dydaktycznych.

Zajęcia artystyczne oraz ceramiczne przede wszystkim rozbudzają wrażliwość artystyczną dziecka , kształtują zdolności manualne, dzieci zdobywają szerszy zasób wiedzy plastycznej.
„Integracja”, „Tworzymy grupę”, „Mój obraz siebie”, „Ja i inni”, „Gdy napotkam przeszkodę” to tematy warsztatów terapeutycznych prowadzonych w oparciu o program „Lubię świat, bo lubię siebie”. „Informatyka dla smyka” to zajęcia komputerowe dla uczniów klas I-III. Oprócz standardowych czynności jak pisanie tekstów i rysowanie, uczestnicy mają czas na zabawę z komputerem w nowej pracowni z
laptopami, które zostały pozyskane z projektu.

W projekcie uczestniczy obecnie 274 uczniów. Zajęcia cieszą się niezwykłą popularnością,o czym świadczy dobra frekwencja uczestników projektu. Przyciągają swoją atrakcyjnością, gdyż urozmaicane są różnego rodzaju metodami aktywizującymi, programami
multimedialnymi, sprzętem CD AUDIO oraz licznymi, ciekawymi pomocami dydaktycznymi, które zostały pozyskane z projektu w kwocie ok. 30.000 zł.
Po zakończeniu projektu wzbogacą one bazę szkoły.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here