Historia poparzonej Paulinki poruszyła wszystkich

0

Wszystkich poruszyła dramatyczna sytuacja ciężko poparzonej 6-letniej Paulinki z Dolędzina. TVP nadała specjalny program poświęcony dziewczynce, a czasopismo "Przyjaciółka" na swoich łamach zamieściło artykuł dotyczący historii rodziny z Dolędzina.

Przypomnijmy, 27 października w Dolędzinie doszło do wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym. Poszkodowanych zostało 5 osób, w tym 6-letnia dziewczynka i 2-letni chłopczyk. Ich mama i dziadek zostali przewiezieni do siemianowickiej oparzeniówki, a wujek do szpitala w Raciborzu. Początkowo dzieci również przewieziono do raciborskiego szpitala, ich stan był jednak tak ciężki, że helikopter zabrał dzieci do lecznicy w Katowicach. Największych poparzeń doznała 6-letnia Paulinka. – Stan starszej dziewczynki niepokoi, jest bardzo poważny. Przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, ma poparzone drogi oddechowe, rozległe oparzenia całego ciała – opisywali wtedy stan dziewczynki lekarze.

- reklama -

Wszystkich poruszyła historia Paulinki, która długo walczyła o życie w szpitalu. Teraz dziewczynka jest już w domu, ale najprostsze czynności stały się dla niej wielkim wyzwaniem. Ból sprawiają jej rozległe poparzenia. By mogła wrócić do zdrowia musi ćwiczyć. Potrzebna jest jej rehabilitacja, kombinezon, opaski uciskowe na ręce i na przedramienia, na twarz i przeszczep cebulek. Sam kombinezon kosztuje około dwóch tysięcy złotych. Co jakiś czas trzeba go wymieniać, bo dziewczynka rośnie a kombinezon musi idealnie pasować. Rodzina dziewczynki pomaga jej jak może. Wydatków związanych z leczeniem Pauliny coraz więcej. Dodatkowe zabiegi i przeszczep cebulek włosów – to czeka dziewczynkę w najbliższych miesiącach. Leczenie będzie długotrwałe i kosztowne, dlatego każda złotówka jest bezcenna.

Wszyscy starają się pomóc i o pomoc proszą innych. Ksiądz Joachim Kroll –  z Parafi Świętej Trójcy w Modzurowie posiada specjalne utworzone konto, na które można wpłacać pieniądze dla Paulinki Sroka z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację – nr konta: Parafia Św. Trójcy Modzurów 19 8475 0006 2002 0013 5135 0003 dopisek: "Dla Paulinki". Urząd Gminy Rudnik także utworzył takie konto – nr konta:61 8475 0006 2001 0000 1283 001 z dopiskiem "dla rodziny z Dolędzina". Paulince można także przekazać 1% podatku wpisując w odpowiednią rubrykę zeznania podatkowego numer KRS0000074781 "dla Paulinki".  

 

Fundacja TVS prowadzi również zbiórkę pieniędzy dla Paulinki z Dolędzina. Adres: Fundacja TVS Katowice, Plac Grunwaldzki 12, 40-126 Katowice – numer konta:02 1020 2313 0000 3402 0381 9422 (PKO BP SA Oddział 11 w Katowicach) w tytule wpłaty należy wpisać: Dla Pauliny. 5 czerwca 2011 roku w miejscowości Modzurów przy ul. Słowackiego odbędzie się festyn chrytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Paulinki Sroka. Organizatorem festynu jest radna, Natalia Fojcik. Kontakt pod numerem telefonu 665 315 810.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here