Anna Szmelcer komentuje postawę radnych

Anna Szmelcer ze stowarzyszenia "Polska wolna od GMO" wypowiedziała się na temat opublikowanego na portalu raciborz.com.pl artykułu "Jesteśmy za mali, by decydować o szkodliwości GMO" .Anna Szmelcer ze stowarzyszenia "Polska wolna od GMO" odniosła się do artykułu  "Jesteśmy za mali, by decydować o szkodliwości GMO" opublikowanego 23 marca na portalu raciborz.com.pl .

Fragment artykułu:

- reklama -

Nie zgodził się z tym Józef Abrahamczyk, reprezentujący radę gminy Krzanowice. Przywołał przykład z własnej gminy, w której w 2009 roku prowadzono równolegle dwie uprawy kukurydzy – jedną z użyciem tradycyjnych nasion, drugą zaś modyfikowanych. – Ta druga dała o 15 procent większy plon i nie była porażona omacnicą. To dla nas jest ważne – mówił rolnik z Krzanowic.

Anna Szmelcer:

Nie wiem jaką odmianę Pan miał, ale wiem że naturalne różnie plonują. Często są bardziej odporne na inne choroby. Kukurydza mon 810 nie plonuje lepiej, bo jest GMO. Ma tylko jedną cechę – kukurydza ta zmieniona jest w fabrykę pestycydów, a każda jej komórka przez cały okres wegetacji produkuje toksyczne białko, które jest w ziemi przez 200 dni. Tego, jak pozbyć się omocnicy uczą w szkołach rolniczych. Taką informację można znaleźć na stronie internetowej Państwowego Instytutu Ochrony Roślin.

Fragment artykułu:

Dyskusję podsumował Stanisław Ostrowicz, kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego: – Liczyłem, że wysłucham obiektywnej informacji, ale się zawiodłem. Wyszło tendencyjne, z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Naukowo dowiedziono, że olej czy cukier uzyskany z transgenicznych odmian nie zawierają żadnych składników szkodliwych dla zdrowia.

Anna Szmelcer:

I to są naukowcy o których mówiłam. Jak toksyczne rośliny mogą produkować zdrową żywność? Szamotuły nie kupią skażonego rzepaku.

Fragment artykułu:

Poza tym GMO to nie jest kwestia ostatnich 30 lat jak pani twierdzi, ale już 200 lat temu naukowo się tym zajmowano, co pozwoliło wielokrotnie podnieść plony.

Anna Szmelcer:

Jakie? Nie Pan tego nie powiedział, ale człowiek, który nic nie wie na temat biologii czy biosyntezy białka. Po wojnie powstały hybrydy tzw. rośliny, które mają powiększony swój materiał genetyczny, ale ciągle jest to ich DNA. GMO to nowa jakość, to organizmy u których wymieszano materiał genetyczny. Do pomidora dodano gen ryby arktycznej. Do soi gen bakteri, petuni. Nie pisze Pan o nowym umiwersalnym patogenie, który powstał w wyniku tej ingerencji. Wirus z cechami grzyba zabija zwierzęta, niszczy zbiory. Jest on na soi RR i rzepaku RR GMO polewanym rakotwórczym roundupem.


Czytaj artykuł:

 "Jesteśmy za mali, by decydować o szkodliwości GMO".

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Ja wiem i to nie z książek, ale z życiowego doświadczenia , że skrobia w surowej postaci nie są akceptowalne przez nasz organizm. Dopiero po obróbce termicznej , tak i to samo jest z innymi produktami. Ziemniak na surowo jest trujący i nic się z tym nie robi. Ludzie mogą jeść na surowo cierpieć no i umierać. Dopiero rzecz nie sprawdzalna w okresie długości naszego życia jest problemem dla tej pani. Jej kalkulacja jest prosta i się nazywa – nie zaszkodzić , a zarobić. Głównie na pseudo zaangażowaniu się w tzw. empatyczną głupotą w problem bez problemu. Udajesz pani Anno głupią, albo nią jesteś. Pozdrawiam PAN.

  2. Czy w sałatce, czy w zupie, czy na surowo Muchomor sromotnikowy jest trujący zawiera tak jak kukurydza MON 810 toksyczne białko no grzyb ma więcej rodzajów tych białek.
    Jak powiedziałam białko Cry nie rozkłada się tak jak twierdzą właściciele tego patentu MONSANTO w naszym żołądku i w żołądku zwierząt
    Toksyna ta wytrzymuje do 1,5 godz w naszym żołądku, wystarczająco długo aby przejść do dwunastnicy o odpowiednim dla niej pH.
    Jest jeszcze wiele obaw na temat GMO można je znaleźć wystarczy kupić ważna książkę „Świat według Monsato” Marie-Monique Robin na stronie Obywatela pełna dokumentacja dokonań tej korporacji, czy” Nasiona kłamstwa” Jeffrey M.Smith dostępne jak wyżej.
    Czytać warto.
    Rośliny z genem Bt produkujące toksyczne białko jak kukurydza MON 810 w USA są pod „opieką” instytucji która zajmuję się pestycydami , środkami ochrony roślin a nie żywnością bo Bt jest pestycydem i dlatego nie podlega regulacjom FDA lecz leży w zakresie kompetencji EPA.

    Nasze zdrowie, zdrowie naszych zwierząt, czyste środowisko nie liczy się bo jak powiedział wysokiej rangi człowiek MONSANTO NIE POWINIŚMY BYĆ PYTANI CZY NASZE PRODUKTY SĄ BEZPIECZNE CZY NIE BO W NASZYM INTERESIE JEST SPRZEDAĆ TO GDZIE SIĘ DA I ILE SIĘ DA i wszystko jasne, a jak nie to proszę to zobaczyć.
    Kupowanie tych nasion karmienie tym nas i zwierząt uzależnienie się od amerykańskich korporacji NIE LEŻY W INTERESIE POLSKI.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj