Śpiew i taniec na jubileuszowej Bajtel Gali

0

Po roku przerwy przedszkolaki z grup integracyjnych, dzieci ze szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej wspólnie bawili się, tańczyli i śpiewali na Bajtel Gali 2011. Foto i video.

Tegoroczna edycja imprezy była wyjątkowa, gdyż Bajtel Gala odbyła się już po raz dziesiąty. Wyjątkowa była również z innego powodu. Dotychczas odbywała się zimą, a teraz wiosną. Z okazji jubileuszowej edycji Bajtel Gali jej współtwórcy oraz osoby od początku związane z jej organizacją zostały wyróżnione statuetką "kurą, która znosi złote jaja". Statuetki otrzymały m.in. Ewa Orłowska, Hanna Nitefor oraz Iwona Pardan-Hojecka.

- reklama -

 

 

 

Galę uroczyście otworzył starosta, Adam Hajduk. – Bajtel Gala stała się już produktem eksportowym Zespołu Szkół Specjalnych. Wiem, że były wyjazdy m. in. do Łodzi – powiedział starosta przekazując na ręce dyrektor Ewy Konopnickiej "dwie tasze bombonów". Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na zabawę. Ze sceny zabrzmiały, dobrze znane stałym bywalcom Bajtel Gali, słowa: "La la la la to dziesiąta Bajtel Gala, La la la la to dziesiąta Bajtel Gala". W tym roku młodzi artyści zainspirowani wiosną zaprezentowali tradycyjne obrzędy. Zaczynając od palenia lub topienia marzanny przez Niedzielę Palmową po robienie kroszonek.

 

 

 

Hanna Nitefor, która prowadziła tegoroczną edycję imprezy opowiedziała publiczności m. in. o chłopcach z kołatkami, którzy w Wielki Czwartek wychodzili na ulice miast i wsi, by przepędzić zło. Publiczność, która licznie przybyła na imprezę, miała okazję zobaczyć także przedstawienie "Brzydkie Kaczątko".  W jubileuszowej edycji Bajtel Gali udział wzięły przedszkolaki z grup integracyjnych, dzieci i młodzież ze szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej m. in. z Raciborza, Krzyżanowic, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego. Podczas imprezy przez scenę Raciborskiego Centrum Kultury przewinęło się ponad 200 młodych artystów.

 

 

/p; BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here