Zbój Madej straszył dzieci w RCK

0

W sobotę, 2 kwietnia, dzieci mogły ponownie zobaczyć spektakl przygotowany przez aktorów bielskiego teatru Banialuka. Tym razem na deskach Raciborskiego Centrum Kultury mogły obejrzeć przygody malutkiego Tomcia Paluszka. Zobacz zdjęcia.

W rolę Tomcia wcielił się Radosław Sadowski, a kapryśną królewnę grała Katarzyna Pohl. Doskonała gra aktorów, świetna reżyseria Witolda Mazurkiewicza, interesująca i pomysłowa scenografia przygotowana przez Jerzego Rudzkiego sprawiły, że dzieci bardzo dobrze się bawiły.

- reklama -

 

 

 

 

 

Tomcio Paluszek to pełen energii dzielny chłopiec, może i niewielki, ale za to ogromny duchem. Sprawił, że kapryśna królewna stała się życzliwsza, a nawet polubiła sprzątanie. Zbój Madej trochę straszył dzieci na widowni, ale i z nim dzielny maluszek sobie poradził.

 

 

 

 

 

Przedstawienie to nie było tylko grą aktorów,  to także rozmowa bohaterów, a przede wszystkim Tomcia, z widownią. To on namówił małych widzów, by pomogli przeczytać mu tajemniczy list, by obudzili królewnę ze stuletniego snu i pomogli wytropić zbója Madeja.

 Aktorzy Teatru Lalek Banialuka: Jerzy Zaborowski Katarzyna Pohl, Włodzimierz Pohl, Radosław Sadowski, Tomasz Sylwestrzak. Muzykę napisał Krzesimir Dębski.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here