Park jordanowski nie w tym roku

Prezydent Lenk przyznaje, że koszty przerosły oczekiwania magistratu, więc w 2011 roku nie będzie zapowiadanej modernizacji parku jordanowskiego. O remont  ogródka pytał na sesji rady miasta Dawid Wacławczyk.

– Od trzech lat trwają starania miasta, by coś z ogródkiem zrobić. Było kilka koncepcji zagospodarowania tego miejsca, ostatnia polegała na gruntownej modernizacji parku i uruchomieniu tam nowoczesnego placu zabaw dla dzieci, ale również dla dorosłych. Zwłaszcza przed wyborami temat był bardzo nagłośniony. Tymczasem dowiedziałem się, że w tym roku nic nie będzie robione. Kiedy można spodziewać się remontu ogródka i czy można dowiedzieć się, ile dotychczas miasto wydało na plany z nim związane – mówił podczas sesji Dawid Wacławczyk.

- reklama -

 

Radny poprosił także, by wobec czasowego zaniechania remontu park na noc był zamykany, gdyż po zmroku staje się wylęgarnią "niczego dobrego". – Przechodząc tamtędy można dostać kamieniem lub butelką – uzasadnił.

 

– Temat nie umarł, natomiast w tym roku nie będzie realizowany. Nie udało się wyłonić wykonawcy inwestycji, więc środki przeznaczono na inne cele – przyznał prezydent. Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia, gdyż ceny oferowane przez potencjalnych wykonawców okazały się dla miasta za wysokie. Dużo więcej niż szacowano kosztowały zwłaszcza urządzenia, mające być tam zamontowane. W sierpniu 2010 roku rada miasta przegłosowała zwiększenie środków na inwestycję, ale i drugi przetarg nie wyłonił wykonawcy. – Natomiast dokumentacja jest, nie zmarnuje się – obiecał.

 

Odpowiadając na drugą część pytania radnego prezydent przyznał, że poprosi policję o częstsze patrole w tym miejscu.

/ps/

 

Czytaj także: Przebudowa Parku Jordanowskiego w Raciborzu 
                        "Szczygielski, pójdziesz tam?" 

 

———————————————————————–

 

REKLAMA

 

 
pn. – pt.: 9.00 – 21.00
sb. – ndz.: 10.00 – 22.00

ul. Rybnicka 135
47-400 Racibórz

Tel. 32 777 43 41
        32 777 43 42

 
 
 
 
 
 
 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here