Będą świętować 20 lat współpracy

6

W tym roku Miasto Racibórz i Opava świętować będą 20-lecie współpracy partnerskiej. Unia Europejska na ten cel przekazała obu miastom 27 151 euro. Całość kosztować będzie 28 580 euro.
Rozpoczęły się przygotowania do realizacji projektu "20-lecie współpracy partnerskiej Racibórz – Opava 1991-2011". W ramach projektu Miasto Racibórz zorganizuje 17 kwietnia obchody jubileuszu 20-lecia współpracy partnerskiej między obu miastami. Obchody obejmować będą spotkanie przedstawicieli miast partnerskich oraz zaproszonych gości w Raciborzu, podczas którego odbędzie się premiera polsko-czeskiego filmu dokumentującego 20 lat współpracy, podpisanie tekstu jednolitego zaktualizowanej raciborsko – opavskiej umowy partnerskiej i występ Teatru Śląskiego z Opavy sfinansowany przez miasto Opava.

Produktami projektu będą: powielony w ilości 1000 szt. film dokumentujący 20 lat współpracy (film zawierać będzie archiwalne zdjęcia ze spotkań, wywiady z byłymi prezydentami Opavy Raciborza, prezentacje miast pod kątem zmian jakie w nich nastąpiły w okresie współpracy), publikacja promująca partnerstwo raciborsko – opavskie (1500 szt.- zawierać będzie informacje na temat współpracy partnerskiej miasta Racibórz i Opava w czterech wersjach jezykowych: pl, cz, de, en) oraz wspólny polsko-czeski kalendarz ścienny (2000 szt.- m.in. prezentujący miejsca lub wydarzenia, na które miało wpływ partnerstwo raciborsko-opawskie).

- reklama -

/p/

 

———————————————————————–

 

REKLAMA

 

 
pn. – pt.: 9.00 – 21.00
sb. – ndz.: 10.00 – 22.00

ul. Rybnicka 135
47-400 Racibórz

Tel. 32 777 43 41
        32 777 43 42

 
 
 
 
 
 
 

 

- reklama -

6 KOMENTARZE

 1. Rzeczywiście, co my społeczeństwo Raciborza z tego mamy?
  Ta tzw. wspólpraca polega na wzajemnych odwiedzina i wizytach przedstawicieli władz, wybranych grup dzieci szkolnych i zespołów sportowych. Taka duża kwota
  z Unii Europejskiej , wyszarpana na obchody rocznicy? Przecież Polska te trwonione euro i tak będzied musiała w składce zwrócić. A w kraju i Raciborzu
  coraz większe rozgoryczenie ludzi bezrobociem, rosnącą drożyzną i biedą.
  A władze rozrzutnie gospodarują naszymi podatkami i pomocą finansową z unii.
  Byłem w stycfzniu na polsko- czeskim spotkaniu opłatkowym KIK w klasztorze Annuntiata.
  Był też prezydent i starosta. Oni też po raz kolejny mogli się przekonać jak w ciągu roku od 13 lat rozwija się współpraca KIK i Raciborzan z parafiami czeskimi, również z Opawy, bez finansów publicznych czy unijnych. Ludzie sami sobie opłacają wyjazdy i spotkania.
  Ciekawe czy Pan Prezydent cdhociaż w 20 rocznicę wspomni o tej współpracy ludzi dorosłych w ramach Kościoła Katolickiego?

 2. Tak dużą kwotę z Unii Europejskiej zniweczą znowu prezydent
  i samorządowcy.Imprezy, bankiety i.t.p. Gdzie jest ta współpraca między dorosłymi Raciborzanami i mieszkańcami Opawy?
  Rzeczywiście od lat, bez publicznych pieniędzy robi to KIK w ramach Kościoła. Brawo.

 3. Ta kwota EURO to prawie 100 tyś polskich złotych. Ciekawe jak nasze i czeskie władze to zmarnują?
  Jak na razie nie widać żadnych efektów gospodarczych tej 20 letniej współpracy. Może by się odezwała na ten temat rzecznik prasowy Urzędu Miasta, a nie lekceważyła wszystkich komentatorółw. chyba, iż wyznają jeszcze zasadę „ludzie , piszcie listy.

 4. Wyraźnie jest napisane: KASĘ DAJE UNIA EUROPEJSKA! Tylko na ten cel. Jakby tego nie było, kasy by też nie było. Ech, widać myślenie to za trudny proces dla co niektórych. Byle tylko poujadać…

 5. To nie ujadanie to stwierdzenie faktów. Co w ciągu tych 20 lat zrobiono
  w sferze współpracy , oprócz spotkań władz, sp;ortowców opraz uczniów ze szkoły Pana Miki i Jego osobista współpraca z nauczycielką w Opawie celem wspólnego oppracowania podręcznika czesko – polskiego?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here