Studenci z Raciborza w Tarnobrzegu

Wyzwania XXI w – Społeczeństwo, Edukacja, Środowisko, to hasło II Ogólnopolskiej Sesji Kół Naukowych w Tarnobrzegu, w której uczestniczyli członkowie kół naukowych PWSZ w Raciborzu . Zobacz zdjęcia.

W Sesji udział wzięły dwa koła naukowe z Raciborza – Studenckie Koło Naukowe Fotografii Artystycznej FOTON i Studenckie Filmowe Koło Naukowe ANIMATIK pod opieką dr Gabrieli Habrom-Rokosz.  W sesji inaugurującej program obchodów dziesięciolecia tarnobrzeskiej PWSZ brało udział  ponad 300 przedstawicieli z 39 uczelni.

- reklama -

 

 

Marcin Komorowski z FOTON – u, wygłosił referat na temat „Estetyka błędu, czyli o tym co Alicja znalazła po drugiej stronie lustra”. Przedstawił również film „Lokomotywa” autorstwa Krystyny Komorowskiej. Agnieszka Gogolewska, Gabriela Pierlak, Marcin Komorowski i Andrzej Sobocik [reprezentujący SKNFA FOTON ] przygotowali również wystawę fotografii oraz brali udział w warsztatach twórczych „FORMY” prowadzonych pod kierunkiem Tomasza Tajaka z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

 

 

Sandra Szyra i Mateusz Szymiczek – członkowie SFKN ANIMATIK – zainspirowani planem filmowym TVP w Sandomierzu – [realizacja kolejnego odcinka serialu „Ojciec Mateusz”], postanowili zrealizować film, którego premiera odbędzie się prawdopodobnie pod koniec kwietnia wraz z pokazem multimedialnym fotoreportażu z Podkarpacia. Prezentacje te wzbogacą program cyklicznych spotkań „Rozmowy o fotografii”, które od trzech lat organizowane są w pracowni fotografii i multimediów Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu . Wszystko będzie można obejrzeć w ostatni czwartek kwietnia o godz. 17.00.

 

 

Gabriela Habrom – Rokosz

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here