Obligacje pomogą w odbudowie zrujnowanych dzielnic?

W każdym mieście znajdują się stare, zrujnowane dzielnice i zdewastowane fragmenty miast. Samorządowcy z całego województwa spotkają się w tej sprawie w Katowicach. Racibórz reprezentował będzie Wojciech Krzyżek .

Zdaniem samorządowców główną przeszkodą dla szybkiej i skutecznej odnowy zniszczonych – na skutek wieloletniego oddziaływania przemysłu – części naszych miast jest brak możliwości pozyskania przez gminy środków na pokrycie pełnych kosztów tych inwestycji. Dlatego WFOŚiGW w Katowicach , jako jedyny Fundusz w kraju, współpracując z warszawską Giełdą Papierów Wartościowych, proponuje wsparcie takich działań z wykorzystaniem środków Funduszu i obligacji komunalnych.

- reklama -

Podczas konferencji, w której uczestniczyć będą  przedstawiciele ponad stu prezydentów miast województwa śląskiego, przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych oraz prawnicy z współpracującej z Giełdą warszawskiej kancelarii prawniczej, WFOŚiGW przedstawi możliwości wykorzystania różnych źródeł finansowania rewitalizacji miejskich obszarów i wypuszczenia w tym celu obligacji komunalnych. W konferencji udział weźmie także wiceprezydent Wojciech Krzyżek

Organizatorzy chcieliby aby efektem konferencji było wspólne przygotowanie pilotażowego projektu rewitalizacji poprzemysłowych kwartałów miejskich w jednej z gmin województwa śląskiego. Wtedy to rozwiązanie zachęci kolejne samorządy i stanie się standardowym produktem finansowania rewitalizacji nie tylko w naszym regionie.

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here