Naładuj się energią w Parku Roth

W ostatnią sobotę kwietnia w wielu krajach na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tai Chi. W tym roku przypada on 30 kwietnia. Po raz pierwszy obędzie się również w Raciborzu.
Czy wiesz, jak rozczesać grzywę dzikiego konia lub złapać ptaka za ogon. Wiedzą to ci, którzy ćwiczą tai chi. Już w najbliższą sobotę każdy, kto zechce poznać, co to jest tai chi i zobaczyć, jak się ćwiczy, będzie miał taką możliwość. Na pokazy z okazji Światowego Dnia Tai Chi zaprasza Bogdan Marek Barabasz, założyciel działającej w Raciborzu „TAO” Szkoły Tai Chi Chuan oraz jego uczniowie. Do ćwiczeń można się przyłączyć.

W ostatnią sobotę kwietnia w wielu krajach na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tai Chi. W tym roku przypada on 30 kwietnia. I po raz pierwszy obędzie się również w Raciborzu. O godzinie 10.00 w parku Roth przy ul. Opawskiej, (w pobliżu sceny) rozpoczną się ćwiczenia. Każdy będzie mógł wziąć w nich udział – nieodpłatnie. Wystarczy tylko przynieść ze sobą wygodne ubranie i obuwie.

- reklama -

– Tego dnia czyli w każdą ostatnią sobotę kwietnia, o godzinie 10.00, na wszystkich kontynentach, ludzie kultywujący energię Chi, wychodzą na otwartą przestrzeń, aby wspólnie praktykować Tai Chi i Chi Kung – wyjaśnia Bogdan Barabasz. – W ten sposób praktycznie przez 24 godziny, zgodnie z naturalnym ruchem obrotowym Ziemi, poprzez kolejne strefy czasowe naszej Ziemi, przetacza się fala energii Chi wzbudzanej przez ćwiczących.

Tai Chi zwana jest chińską medytacją w ruchu. To sposób mieszkańców Dalekiego Wschodu na długie życie w zdrowiu. Osoby ćwiczące tai chi chwalą zdrowotne aspekty ćwiczeń, największą jednak zaletą jest wyciszenie i ucieczka od stresów dnia codziennego. Wyobraźnię rozpalają też poetycko brzmiące nazwy miękkich ruchów tai chi takie jak: rozczesywanie grzywy dzikiego konia, biały żuraw rozkładający skrzydła, wąż pełzający w trawie czy odepchniecie małpy.

Oficjalna strona inicjatorów Światowego Dnia Tai Chi http://www.worldtaichiday.org/
Polska strona organizatorów ŚDTC http://dzientaichi.socjum.pl/
Link do raciborskiej szkoły Tai Chi http://taiji.pl.tl

(jr)

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here