Duże zainteresowanie wystawą papieską

3

Plenerową wystawę fotograficzną Adama Bujaka „Pielgrzymki Polskie” sprowadził z Krakowa do Raciborza Klub Inteligencji  Katolickiej. W Raciborzu można ją zobaczyć jeszcze do 5 czerwca.

Fotografie były już eksponowane 1 maja przy kościele Matki Bożej Raciborskiej podczas obchodów  beatyfikacji bł. Jana Pawła II a następnie w Zakładzie Karnym i DSP „Złota Jesień”. W niedzielę 15 maja od godz. 7.00 do 19.30 można zwiedzać wystawę wokół kościoła św. Mikołaja przy ul. Kozielskiej.

- reklama -

 

 

 

 

 

Na dużych fotogramach  papieski artysta  fotografik  Adam Bujak utrwalił pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, począwszy od 1979 roku. Wydarzenia te należą już do historii. Wielu hierarchów  Kościoła  i  polityków  którzy towarzyszyli Ojcu świętemu w tamtych latach już nie żyje. Niektórzy zwiedzający w tłumie podczas spotkań z papieżem rozpoznali siebie.

 

Organizatorzy w Raciborzu  włączają dla zwiedzających jeszcze z aparatury podkład dźwiękowy z głosem bł. Jana Pawła II oraz pieśni i muzykę którą On lubił. Ogłądając  wspaniałe ujęcia wydarzeń podczas pielgrzymek możemy także przypomnieć sobie nauczanie bł. Jana Pawła II. I to jest najważniejszym zamiarem organizatorów.

 

 

 

 

 

Wystawa będzie jeszcze eksponowana do 5 czerwca w Brzeziu, przy kościele NSPJ oraz na Placu Dominikańskim w Raciborzu. Na miejscu przy stoliku każdy zwiedzający może wpisać się do księgi pamiątkowej, uzyskać obrazek ze stemplem okolicznościowym a przede wszystkim nabyć promocyjny folder pt. „Raciborskie ślady Jana Pawła II „ – napisany i opracowany przez Krystiana  Niewrzoła  a wydany przez firmę  "Raciborskie Media" – wydawcę portalu raciborz.com.pl

/red./

 

——————————————————

 

Nauki przedmałżeńskie Racibórz

Parafia Rzymsko – Katolicka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Mickiewicza 8 w Raciborzu zaprasza narzeczonych na nauki przedmałżeńskie przez cały rok. Cykl nauk przedmałżeńskich obejmuje trzy spotkania, połączone z naukami naturalnego planowania rodziny.

Kontakt: 32 418 16 31 lub 604 554 820.

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. W niedzielę 22 maja papieska wystawa fotograficzna będzie wystawiona
    wokół kościoła NSPJ w Raciborzu przy ul. Warszawskiej.Wystawa aborcyjna
    została przesunięta w jedno miejsce z boku kościoła. Dobrze aby wywieziono ją w inne miejsce.

  2. To dobrze, że po tak drastycznych obrazach wystawy aborcyjnej będę mogła w niedzielę przy kościele NSPJ zwiedzić wystawę papieską i spojrzeć na łagodny i spokojny wyraz twarzy bł. Jana Pawła II. Już z góry dziękuję P. Niewrzołowi
    za sprowadzanie takich wystaw do Raciborza.

  3. Dziękujemy p. Niewrzołowi za wsparcie swoją wystawą, modlitw które na Mszy św. zgromadzeni w Kościele pw. Św. Apostołów Mateusza i Macieja w Brzeziu, odprawiono, a które były podziękowaniem za ogłoszenie Świętości Błogosławionego Jana Pawła II a zarazem prośbą o rychłą beatyfikację Sługi Bożej SM Dulcissimy. Z uwagi na umiejscowienie wystawy na publicznej drodze, ograniczono liczbę eksponowanych obrazów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here