Muzeum w Raciborzu po raz kolejny zostało uhonorowane w konkursie Marszałka Województwa Śląskiego na Wydarzenie Muzealne Roku 2010. Tym razem muzeum wyróżniono dotyczyło konserwacji.
25 maja w Muzeum Zamkowym w Pszczynie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień. Muzeum w Raciborzu otrzymało wyróżnienie w kategorii dokonań z zakresu konserwacji za konserwację trzynastu zabytkowych grafik i jednego rysunku piórkiem ze zbiorów Muzeum w Raciborzu.
- reklama -

Na zdjęciu jedna z konserwowanych grafik “Wesele w Kanie Galilejskiej"
grafika drukowana na papierze, w technice miedziorytu
stan po konserwacji
/p/
- reklama -






![Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski w Artistic Show Dance [ZDJĘCIA] Skaza z Raciborza na podium Mistrzostw Polski Artistic Show Dance](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/zespol-skaza-raciborz.jpg)



![W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew [ZDJĘCIA] W Raciborzu przybywa zieleni. Wolontariusze posadzili 250 drzew](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Raciborscy-Wolontariusze-Arboretum-drzewa.jpg)



![Fani „Władcy Pierścieni” rywalizowali w konkursie na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-druzyna-pierscienia.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu [ZDJĘCIA] [WIDEO] Mali Odkrywcy Sztuki z RCK na sportowym treningu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/mali-odkrywcy-sztuki.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie świętuje 20 lat działalności [ZDJĘCIA] Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie świętuje 20 lat działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/05/raciborskie-strzeleckie-bratcwo-kurkowe.jpg)





