
Dobra zabawa i wspaniała atmosfera towarzyszyły występom naszych uczniów na Gimnazjadzie, która odbyła się 1 czerwca na stadionie PWSZ.Nawet deszcz nie zakłócił wspaniałej zabawy gimnazjalistów połączonej z rywalizacją w różnych, nie tylko sportowych konkurencjach.
– Karolina Kulińska – I miejsce w konkursie plastycznym;
– Michał Panicz został Gimi Misterem;
– G5 ex aequo z G3 zajęło I miejsce w zawodach sportowych, jednak o ostatecznym wyniku zdecydował rzut monetą, po którym G5 uplasowało się na II miejscu.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja G5 przygotowana przez uczniów z klasy I B, którzy przedstawili program kabaretowy opracowany na kółku teatralnym.




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Za oknem śnieg a u nas wiosennie i kolorowo, czyli Dzień Ziemi w G 5 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/w2-218x150c.jpg)
![Uczennice Gimnazjum nr 5 laureatkami wojewódzkich eliminacji konkursu Poznajemy Ojczyznę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/p2-1-218x150.jpg)
![Wolontariusze z Gimnazjum nr 5 rozdawali żonkile [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/04/IMG_9008-218x150c.jpg)






