Jak długo poczekamy do specjalisty?

5

8 miesięcy muszą czekać pacjenci na wizytę u okulisty lub reumatologa w przyszpitalnych poradniach. Niewiele mniej poczekają na przyjęcie w poradni chorób sutka. 3 miesiące trwa, zanim przyjmą cię w poradni chorób zakaźnych.

Jak długo trzeba czekać na przyjęcie do lekarza specjalisty w szpitalu? – zainteresował się podczas posiedzenia powiatowej komisji zdrowia radny Władysław Gumieniak. Jak się okazuje są poradnie, które przyjmująna bieżąco, w większości jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Okres oczekiwania trwa od miesiąca do nawet ośmiu. Poniżej przedstawiamy wykaz czasu oczekiwania do poszczególnych poradni:

- reklama -

chirurgia ogólna – około 3 miesiące

chirurgia dla dzieci – przyjęcia na bieżąco

chirurgia szczękowo – twarzowa – przyjęcia na bieżąco

urologiczna – 2 – 4 miesiące, w zależności od lekarza

otolaryngologiczna – około 3 miesiące

diabetologiczna – około 3 miesiące

reumatologiczna – około 8 miesięcy

neurologiczna – około 2 tygodnie

chorób zakaźnych – około 3 miesiące

okulistyczna – około 8 miesięcy

ginekologiczno – położnicza – przyjęcia na bieżąco

chorób płuc i gruźlicy – około 3 miesiące

dermatologiczna – około miesiąca

chirurgii urazowo – ortopedycznej – około 6 miesięcy

onkologiczna – przyjęcia na bieżąco

chorób sutka – około 7 miesięcy

proktologiczna – około miesiąca

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego lekarz nie może po prostu pracować 8 albo przynajmniej 6 godzin dziennie – tak normalnie na etacie jak wszyscy ludzie – sziedzieć jeden dzień w przychodni a następny na oddziale ? Ich prace nie jest chyba tak straszna skoro mają siły prowadzić popołudniami prywatne gabinety – czy to nie wyglata tak jakby nauczyciele odwalali w szkole totalną fuszerkę a popołudniami uczyli za pieniądze ?

 2. ow

  KNIPRODE,
  biznes, kręci biznes.

 3. Grek

  W białych rękawiczkach, w majestacie prawa (p. Kopacz), lekarz pierwszego kontaktu, wysyła do prywatnej pracowni specjalistycznej na potrzebne badania, bo „spółdzielnię” nie stać na podpisanie kontraktu z taką pracownią, bo Fundusz tego na zapłaci i koniec!!! Całe szczęście, że kierując, na płatne z własnej kieszeni pacjenta, badania, lekarz łaskawie podaje cenę za taką usługę. To wprowadzanie tylnymi drzwiami płatnego lecznictwa w Polsce, z pominięciem prawa. A może kombinują coś Prezesi takich spółek, by nic nie robić i kasować pieniądze od „łebka” z Funduszu??? Te kolejki, o których mowa w tekście, to metoda na wymuszenie wprowadzenia prywatnego lecznictwa. To eutanazja chorych ludzi, którzy nie mają pieniędzy!!! Pora wyeliminować z rządzenia PO, samozwańczych ministrów i ich nieudolnego premiera. Prawa Konstytucyjne Polaków są pogwałcane przez obecny rząd PO-PSL.

 4. chirurgia szczękowo – twarzowa – przyjęcia na bieżąco
  To są bzdury S-F i nie prawda. Zapisałem się na zabieg na początku grudnia a miałem koniec lutego. Inni pacjenci z którymi rozmawiałem w poczekalni czekali równie długo albo dłużej. Co za fikcję uprawia portal!

 5. Natomiast zakłady pogrzebowe nie każą na siebie czekać. Rach-ciach i są na miejscu, jeszcze człowiek nie zdąży pożądnie ostygnąć. Uczyć się od tej branży, państwo medycy! I Pacjenci zadowoleni, przynajmniej się żaden nie skarży…

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here