Racibórz solidarny z Karolem

0

Karol Kurp, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego kilka tygodni temu przeszedł operację, po której nastąpiły powikłania, a w następstwie niedowład nóg. Dzisiaj w RCK odbędzie się koncert charytatywny na jego rzecz.

Karol był zdrowym, wesołym chłopcem. W kwietniu przeszedł operację usunięcia naczyniaka z rdzenia kręgowego. Po operacji nastąpiły powikłania, w wyniku których u chłopca wystąpił niedowład nóg. Aby chłopak znów mógł stanąć na nogi potrzebny jest specjalistyczny sprzęt – stabilizator. Koledzy z klasy Karola zorganizowali więc zbiórkę pieniędzy na ten cel. Swoją pomoc w zdobyciu funduszy z PEFRONU i Funduszu Zdrowia zaoferowała chłopcu także radna sejmiku wojewódzkiego, Ewa Lewandowska.

- reklama -

Do akcji przyłączyli się również harcerze, którzy podczas tegorocznych Dni Raciborza zbierali pieniądze dla chłopca. Historia chłopca poruszyła wszystkich. Dzisiaj w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny. Swój udział w koncercie zapowiedzieli – Agnieszka Błońska, Marzena Korzonek, Hanna Bratkowska, Kajetan Drozd, Edi Sanchez, Beatboxer Wowo oraz zespoły Projekt 3D, Miraż i Kolektyw. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Będzie można posłuchać muzyki i pomóc. Podczas koncertu sprzedawane będą cegiełki – od 7 zł wzwyż. Wszystkie pieniądze przekazane zostaną na rehabilitację Karola. 

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here