J. Pospieszalski: Tusk ma nadal krew na rękach

92

– Chciałbym zaprzeczyć temu twierdzeniu, ale sam premier to uniemożliwił oddając śledztwo w sprawie katastrofy Rosjanom i przyjmując ich wyjaśnienia – twierdzi Pospieszalski. Katastrofa smoleńska zdominowała spotkanie z dziennikarzem.

Ubiegłoroczna wizyta Jana Pospieszalskiego ściągnęła do parafii NSPJ tłumy. Nie inaczej było i tym razem. Mimo fatalnej pogody na spotkanie z dziennikarzem przyszło nawet więcej zainteresowanych niż przed rokiem. Uprzedzając komentarze – nie tylko "moherowe babcie" zapewniły frekwencję. Oceniając na tzw. oko, ok. połowa publiczności wyglądała na  20 – 30 lat. Niektórzy, żeby zobaczyć fragmenty filmów, wyszli aż na dwór i oglądali je przez okna.

- reklama -

 

Spotkanie zakończyło się dopiero po dziesiątej, choć byli i tacy, którzy chcieli, by trwało całą noc. Pospieszalski  zaprezentował wybrane fragmenty trzech filmów, których próżno szukać w TV. Projekcje przeplatane były z jego monologami.

 

 

Choć w mediach temat katastrofy smoleńskiej już przebrzmiał, a oficjalny raport MAK wydaje się ostatecznie zamykać sprawę, Pospieszalski postawił sobie za cel wyjaśnienie wszelkich niejasności, których nie brakuje. Po usunięciu jego programu z telewizji publicznej zaparł się i robi to na własną rękę, np. realizując filmy których koszty pokrywa z zaciągniętych w banku kredytów. Tak właśnie powstały filmy "Krzyż" czy "Lista pasażerów", które we fragmentach zaprezentował dziś zgromadzonym.

 

– Schymalla zdecydowała, że film pójdzie późno w nocy, bez zapowiedzi i mocno ocenzurowany. Jaki obcy interes w takim razie reprezentuje? – pytał Pospieszalski w odniesieniu do emisji na łamach TVP "Listy pasażerów". Film przedstawia wspomnienia rodzin ofiar katastrofy nagrane po kilku miesiącach, osobiste relacje i uwagi, powstałe przy okazji spotkań autora z tymi ludźmi. Nie wszyscy zgodzili się na publikację, choć spotkania trwały nieraz kilka godzin. – Uszanowałem to, ale pani Schymalla i tak zarządziła, że w rocznicę katastrofy w telewizji nie może się pojawić o niej za dużo – mówił.

 

Po raz kolejny odniósł się do filmu "Solidarni 2010", o którym dużo mówił przed rokiem. – Chciałbym powiedzieć Jarosławowi Bulskiemu (jeden z wypowiadających się w filmie, z zawodu aktor, co było jednym z zarzutów krytykujących obraz – ps), że mylił się mówiąc o krwi na rękach premiera. Niestety, sam premier to uniemożliwia.

 

– Historia z brzozą, która urwała skrzydło samolotu obraża inteligencję pierwszoklasisty. Jak można poważnie traktować kogoś, kto daje temu wiarę – w ten sposób Pospieszalski wyraził ubolewanie postawą Bronisława Komorowskiego. – Prezydent mojego kraju też bierze udział w tej mistyfikacji – stwierdził.

 

W opinii Pospieszalskiego nagonka na film "Solidarni 2010" to nic innego jak zorganizowana akcja rozbicia rodzącej się na powrót ogólnopolskiej solidarności, patriotycznego zrywu jednoczącego naród w trudnym dla niego okresie, jak miało to miejsce ostatnio przy narodzinach pierwszej "Solidarności". Na dowód przytacza wyemitowaną krótko przed uroczystościami pogrzebowymi prezydenckiej pary audycję TVN24, którą uczestnicy mogli zobaczyć na telebimach. – Miecugow, Kalisz i Hartman (przedstawiciel laickiej lewicy, członek żydowskiej mniejszości narodowej – cyt.)  na oczach ludzi przybyłych z najodleglejszych zakątków kraju krytykują demony polskiego patriotyzmu. Z jakiej ubeckiej czy enkawudowskiej rodziny trzeba pochodzić, by na coś takiego wpaść? – pytał.

 

Jego zdaniem wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu obiektywnie i rzetelnie relacjonowali dziennikarze z zagranicy, podczas gdy polskie media ( komercyjne, ale również TVP) nie tylko zmanipulowały przekaz z obrony krzyża, ale uczyniły sobie z tego pośmiewisko. – Z naszej strony pokazywali tylko bezzębne babcie i wyglądających na niezrównoważonych awanturników, a z drugiej fajnych młodych ludzi – mówił przy okazji prezentacji fragmentów filmów przedstawiajacych zupełnie inny obraz ówczesnych wydarzeń.

W akcji dyskredytującej groźny dla establishmentu narodowy spontan spore zasługi położyli również ludzie showbiznesu, np. Krzysztof Skiba, Szymon Majewski czy Olga Lipińska. – Wyśmiewając się próbowali zminimalizować naszą akcję, ale nie udało się. Monika Olejnik, gdy tylko mówiła o obronie krzyża, określała to jako "seans nienawiści". Przed nią tego określenia używał Jerzy Urban w stosunku do mszy Jerzego Popiełuszki odprawianych w stanie wojennym. To mi pochlebia.

W ostatnim filmie przedstawione zostały biogramy ludzi pierwszej "Solidarności" i ich dalsze losy. – Całkiem inaczej wtedy wyobrażaliśmy sobie wolność. Okazuje się, że w czasach zniewolenia była ona większa niż obecnie – podsumował. Były muzyk Czerwonych Gitar zakończył spotkanie piosenką "Biały Krzyż" z ich repertuaru. Po trzygodzinnym spotkaniu zabrakło już czasu na pytania publiczności i dyskusję.

 

/ps/

zobacz inne relacje ze spotkań zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Ryszarda Frączka w parafii NSPJ

– z Janem Pospieszalskim (z 2010 roku) : Nasz film aktem prawdy

– z Tomaszem Terlikowskim:  "Chrześcijaństwo musi kojarzyć się z wielodzietnością"

– z Grzegorzem Braunem:   In vitro nowoczesną formą ludobójstwa?

– z Wandą Półtawską:  Oklaski pożegnały przyjaciółkę papieża

 ———————-

Reklama:

 

Raciborski Katalog Firm – największa internetowa baza firm Raciborza i okolic.
Sprawdź, czy Twoja firma już się tu znajduje.
Dodaj bezpłatny wpis do Raciborskiego Katalogu Firm !

www.firmy.raciborz.com.pl – Poleć znajomym!

Katalog Firm oferuje również płatne formy prezentacji Twojej firmy, m.in. graficzna prezentacja firmy , wyróżnienia w branżach. Jesteś zainteresowany?  Skontaktuj się z nami! – tel. 32 414 90 30
lub mail: [email protected]   [email protected]

Prezentacja w Internetowym Katalogu firm – to najtańsza a zarazem skuteczna reklama internetowa.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

92 KOMENTARZE

 1. Prawdziwa twarz PIS-u[img]upload/small_21ScreenShot010.jpg[/img]

 2. [img]upload/small_18ScreenShot011.jpg[/img]- Z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy – zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. (…) za związkami partnerskimi; chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło.

 3. 2011-08-30 10:45 [b]Tusk inwigilował prezydenta Lecha Kaczyńskiego[/b]
  http://niezalezna.pl/15345-tusk-inwigilowal-prezydenta-lecha-kaczynskiego
  – CD (nv), wt., 2011-08-30 11:01
  [b]Molo – Tuski Putin[/b] Mieli o czym rozmawiać na spacerze po sopockim molo. W zasadzie nie była to zwyczajna rozmowa, a raczej jednostronny przekaz, a jeszcze dokładniej – był to prikaz.
  – ON (nv), wt., 2011-08-30 10:58
  [b]Wszystko, jak puzzle układa się w całość..[/b].
  -Śp. Lech Kaczyński, który przeszkadza Tuskowi,
  -Arabski,który odmawia samolotu no i Tusk, który chce się wepchnąć przed Prezydenta,
  -inwigilacja,
  -dziwnie prorocza analiza sytuacji skrajnie kryzysowych,
  -równie dziwnie prorocze słowa Komorowskiego o tym, że Prezydent gdzieś poleci i wszystko się może zmienić,
  -rozdzielenie wizyt na obchody Katyńskie,
  -przeniesienie dziennikarzy (tak teraz im potrzebnych) do innego samolotu,
  -ostrzeżenie przed zamachem terrorystycznym,
  -wiadomość w internecie o katastrofie, na kilka godzin wcześniej, zanim do niej doszło
  -„wspaniałe przejęcie rządów przez odpowiednio przygotowanych ludzi” (do dziś mam przed
  oczami zimną, rozluźnioną twarz Komorowskiego, który kilka godzin po tragedii, na pytanie dziennikarki, czy to nie za wcześnie na przejmowanie obowiązków prezydenta mówi, że nie. To nie był widok człowieka przygnębionego, wstrząśniętego, czy choćby przejętego. Jego zachowanie podczas całego, pierwszego po katastrofie, wywiadu rażąco się kłóciło z atmosferą i dramatycznymi okolicznościami tego dnia)
  -wyścigi z p.Jarosławem Kaczyńskim w drodze do Smoleńska
  -serdeczne uściski z wielkim bratem
  -oddanie śledztwa Rosji
  -brak walki o wrak samolotu
  i wiele, wiele innych elementów tej układanki, która na naszych oczach, sama układa się w tragiczną dla nas całość.
  [b]Boże, chroń Polskę![/b]
  Dodać można jeszcze fałszowanie wyborów prezydenckich i wiele innych

 4. [b]Wyznaczamy nagrodę za znalezienie 3 mld euro!
  [/b]
  http://niezalezna.pl/16298-wyznaczamy-nagrode-za-znalezienie-3-mld-euro
  „[b]Dziennikarzom „Gazety Polskiej Codziennie” wciąż nie udało się ustalić, kto i gdzie ulokował za granicą 3 mld euro polskich zasobów. Przypomnijmy, że Narodowy Bank Polski ogłosił, że w lipcu br. rząd zwiększył lokaty w zagranicznych bankach właśnie o 3 mld euro. [/b]
  Na pytanie, czy Ministerstwo Finansów lokowało tam środki, „Codzienna” uzyskała jednak odpowiedź, że resort tego nie robił.
  W związku z tym „Gazeta Polska Codziennie” ogłasza konkurs na podanie nazwy banku lub banków za granicą, gdzie zostały ukryte nasze pieniądze przez ministra Rostowskiego, w obliczu zapowiadanej przez niego wojny.
  Nagroda – 1000 zł.
  Informacje prosimy kierować na adres: [email protected] .
  Komentarz:
  – Liczne komentarze, różne domysły, nawet prawdopodobne!!! ale nadal nagroda czeka!!!
  – Heretyk (nv), sob., 17/09/2011 – 11:39 wystąpienie Nigela Farage w PE z 14.09.2011
  http://bankowaokupacja.blogspo
  [b]Zobacz wszystko na powyższej stronie.[/b]
  – Olek (nv), sob., 17/09/2011 – 11:21[b] Najpierw szczegóły.
  Czy tego, co ulokował, to mam dostarczyć żywego, czy umarłego?[/b]
  PS.Komentarz „Heretyka” przytacza dane z portalu „bankowaokupacja” , okazje zobaczyć [b]pozycję Polski pod względem zadłużenia. Katastrofa!!![/b]

 5. Dalej kontynuujecie wątek tego oslizłego szczura !

 6. Kto? – co? jest szczurem! Jest się na co wkurzać!!
  – Rostowski! Tusk!
  – Miliardowe zadłużenie polski !
  – Lokata w zagranicznym banku 3 mld Euro – to tylko 1 rata, a docelowo ma ich być 3, na ile? nie wiadomo!!!
  – Rostowskiego wizja obrony długów Polski – na wypadek wojny, rozpadu Europy!
  – Zciema na fakt tak dużego zadłużenia – tyle forsy za 4 lata, gdzie Oni to wydali?

 7. kobi

  Jak on może powiedzieć premierowi Kaczyńkiemu, że ma krew na rękach?

 8. 17 20:30 [b]Przegraliśmy bitwę, ale nie wojnę[/b]
  http://niezalezna.pl/16326-przegralismy-bitwe-ale-nie-wojne
  „Według obliczeń niezależnych ekspertów [b]w latach 90-tych z górnictwa „wyprowadzono” ok. 50 mld złotych[/b]. To więcej, niż w tym samym czasie wynosiły budżetowe dotacje dla tej branży. W sejmowym raporcie tzw. komisji Blidy nie ma o tym ani słowa. Zamiast rozliczenia zbrodni III RP jest tylko atak na tych, którzy w czasie rządów PiS z patologiami usiłowali walczyć.Publikujemy fragmenty rozmowy z jednym z prokuratorów zajmujących się zwalczaniem mafii węglowej na Śląsku. W 2007 roku, po wygraniu wyborów przez PO, został odsunięty od śledztw.Byliście ekipą, która próbowała nadrobić zaległości i wziąć się za mafię węglową. Jak bardzo ten rodzaj przestępczości był zakorzeniony na Śląsku?
  Naprawdę głęboko. To sięgało lat komuny i to bardzo głęboko. Powstawały prawdziwe fortuny. Geneza mafii węglowej to jest styk polityki, biznesu i na początku takiej mniejszej bandyckiej przestępczości. Potem te związki konsekwentnie się zacieśniały. [b]Osłona polityczna i dostęp do majątku państwowego z biegiem czasu przekładało się na potężne pieniądze dla określonych osób[/b]. Mafia węglowa to jest celne pojęcie. Jestem o tym przekonany. W dodatku mówimy tutaj o mafii nie cofającej się przed niczym, mającej za nic ludzkie życie. Przypomnijmy sobie „Halembę” czy inne kopalnie, gdzie ginęli ludzie. Działo się tak dlatego, że ktoś zaniedbał kupienie odpowiednich urządzeń albo fałszował dane o stężeniu niebezpiecznych związków, byle tylko wydobywać jak najwięcej węgla. Nie liczono się z bezpieczeństwem ludzi. Wręcz oszczędzano na tym, bo chodziło o pieniądze, o zyski. Skutek był taki, że dochodziło do ludzkich tragedii. „(…)
  Komentarze:
  – jana (nv), ndz., 18/09/2011 – 12:19 [b]Znikło pięćdziesiąt mld ?[/b]
  [b]Czy, to w ogóle możliwe?
  Przecież mafii węglowej nie było.[/b]

 9. Oby ciebie duchy 96 zamordowanych w katastrofie samolotu z parą prezydencką Polski , dusiły zmorą, tak długo, aż przeprosisz ich rodziny!

 10. krytk

  Wchodzi Kaczyński do sklepu monopolowego a tam wina Tuska! Ot i cały komantarz do dyskusji.

 11. :)

  Wina Kaczyńskiego, bo ten zobaczył winę Tuska, że ten ma krew na rekach. a cała sprawa jest na tyle błacha, że umieścił ją w sklepie monopolowym – bo to miejsce jemu najbliższe!!!
  Ta sama pijacka morda, pod nickem „krytk”, krew na rękach Tuska, wolałby widzieć u Kaczyńskiego, to komentarz pijanego „dyskutanta” !!!

 12. -09-20 07:51
  [b]Strach grabarza stoczni
  [/b]
  http://niezalezna.pl/16403-strach-grabarza-stoczni
  „Stocznia w Szczecinie praktycznie przestała istnieć, a mimo to [b]Aleksander Grad próbuje
  wmówić, że będą jeszcze tam budowane statki. Nie ma jednak odwagi powiedzieć tego, stojąc naprzeciwko stoczniowców,[/b] którzy chętnie spotkaliby się z ministrem skarbu. Od tygodnia w Szczecinie krążyła plotka, że w czwartek przyjedzie minister Aleksander Grad.
  Powielała ją również „Gazeta Wyborcza”, pisząc nawet o uruchamianiu na terenie umierającej stoczni niektórych maszyn, aby pokazać, że ciągle tam się pracuje.” (…)
  Komentarz:
  – Altair (nv), wt., 20/09/2011 – 09:37
  [b]List gończy:[/b]
  http://www.naszdziennik.pl/pho
  PS.[b]Ścigani przez robotników i rolników, niech lepiej nie pokazują się im na oczy!!![/b]

 13. Gonimy dalej!!!
  [img]upload/small_0Ścigani-2011r.jpg[/img]

 14. 23.09.2011 22:42[b] O braciach Buchalikach, czyli o Śląsku[/b]
  http://andromeda.salon24.pl/345867,o-braciach-buchalikach-czyli-o-slasku
  (…) „Ta notka jest o braciach Buchalikach, harcerzach. Znałem osobiscie ich najmłodszego
  brata, który przeżył II wojnę światową i doczekał emerytury .Żeby napisać tekst o braciach Buchalikach, potrzebne jest wprowadzenie do tematu walki Ślązaków o polskość na Śląsku od czasu podziału Górnego Śląska , aż do agresji niemieckiej w 1939 roku.” (…)
  „[b]Tekst traktuje o trzech organizacjach polskich działających na terenie Śląska[/b].
  Na rozkaz [b]Dowództwa Okręgu Śląskiego AK[/b] została w lutym 1942 r, powołana obwodowa Komenda Armii Krajowej na terenie powiatu rybnickiego. Organizacja AK na naszych terenach oparła się między innymi na pozostałych członkach niżej podanych organizacji podziemnych:(…)
  „[b]Polskiej Organizacji Powstańczej[/b]”, [b]„Siła Zbrojna Polska”[/b], „[b]Polska Tajna Organizacja Powstańcza[/b]”. Dowódcą jej był Alojzy Frelich, jego zastępcami byli Paweł Holek i Franciszek Buchalik.”(…)
  Komntarze:
  – FRANZ MAURER 40 1148 | 24.09.2011 08:59
  @ Zebe
  Ciekawe.
  „Organizacja na skutek zdrady została zdekonspirowana i rozbita…”
  Cos wiadomo blizej o tej zdradzie? Kto?
  PS. 1.Rodziny prześladowanych Ślązaków wiedzą [b]kto zdradził!!! Dziś Ci, manują się
  „niemieckimi ślazakami?”!!![/b] – gorących zwolenników PO.
  Rdzenni Autochtoni Ślaska, to Polacy – Ślązacy stojący w jednym szeregu z polskimi patriotami – tym razem z PIS-em.
  2. Autor (harcerz?) nie wspomniał o powstałej już w 1919 roku POW -[b] Polskiej Organizacji Wojskowej,[/b] to żołnierze wcieleni do armi Pruskiej w I wojnie św. – potem trzon polskiej armii powstańczej. W 1939 odmówili przyjęcia Volkslisty, nie byli wcielani do wojska, ale zmuszani do przymusowej pracy dla niemców, stanowili zorganizowaną sieć informatorów Śląskiego Ruchu Oporu.

 15. 09-24 14:04
  [b]Gilowska: rzeczywistość was dopadnie[/b]
  http://niezalezna.pl/16641-gilowska-rzeczywistosc-was-dopadnie
  „Suwerenność gospodarcza Polski powinna czerpać z atrybutów, które zawsze mocno ją
  wzmacniały: wiary w Boga, w prawo do ojczyzny i do egzekwowania praw w ojczyźnie – mówiła w w Katowicach prof. Zyta Gilowska. Gilowska uczestniczyła w konferencji „I Forum Marki Polskiej” zorganizowanej przez związaną z PiS Akademię Samorządności i Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Na konferencję zaproszono również m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – do wygłoszenia wykładu „Nowoczesny patriotyzm gospodarczy w budowaniu polskiej niezależności”.
  Swoje wystąpienie Gilowska zatytułowała [b]”Wektory suwerenności gospodarczej Polski”. [/b]Podkreśliła, że na Śląsku można i trzeba mówić twarde słowa, bo to ziemia ciężkiej pracy, ale też związanych z nią dramatycznych wydarzeń.” (…)
  Komentarze:
  – Arek (nv), sob., 24/09/2011 – 18:47
  [b]Po dzisiejszej wypowiedzi Pani Prof. Z.Gilowskiej włosy mi się zjeżyły.[/b] Wiedziałem, że jest żle, ale, nie że aż tak żle.I zastanawiam się, czy jest sens aby wygrało PiS? A co oni zrobią jak kasa pusta i takie szwindle zrobione z narodowym majątkiem?
  Może nawet lepiej by było, żeby teraz PO wypiło to piwo i poszło do kicia za zdradę stanu,
  jak już w przyszłym roku Polska zbankrutuje? I dopiero wtedy żeby PiS objął władzę? Bo teraz platfusy wszysko zwalą na PiS.
  Już nie wiadomo, co lepsze. Bo czy tak czy tak, ludzie na ulice wyjdą z kosami.A zwłaszcza
  jak zobaczą, że przepadły im wszystkie oszczędności w Bankach co mieli na „czarną godzinę| i stracą mieszkania, majątki.Może być jak w Libii, jak to dotrze do ludzi.

  PS. Jarosław Kaczyński w Katowicach; 09-24 15:0
  http://niezalezna.pl/16643-kaczynski-slask-polski-atut
  [b][/b]

 16. 07:39
  [b]”Tupolew został zestrzelony”[/b]
  http://niezalezna.pl/16755-tupolew-zostal-zestrzelony
  „Samolot Tu-154 z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim na pokładzie został zestrzelony – uważają niezależni eksperci. Autorzy raportu pt. „Zbrodnia Smoleńska. Anatomia zamachu” odpowiadają na pytania, których rządowa komisja Jerzego Millera nie odważyła się nawet postawić. Ich praca pokazuje masę błędów i zaniechań popełnionych w oficjalnym badaniu. Dowodzi, jaką farsą było badanie tej sprawy przez rządy Rosji i Polski.” (…)
  Komentarze:
  – lego (nv), wt., 27/09/2011 – 10:50 [b]Skąd Komorowski wiedział ?[/b]
  Skąd Komorowski wiedział ? . 3 maja 2009 r. – Bronisław Komorowski w rozmowie z RMF FM mówi: „Nie pretenduję do roli wieszcza czy proroka (…). [b]Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni”.[/b] Bronisław Komorowski nie wyjaśnił, co miał na myśli, choć pytał go o to po katastrofie Jarosław Kaczyński
  23 grudnia 2009 r. – w Warszawie ląduje po remoncie w Samarze rządowy Tu-154M 101. Tego samego dnia znaleziono ciało Grzegorza Michniewicza, dyrektora generalnego w kancelarii premiera Tuska. Michniewicz miał najwyższe poświadczenia bezpieczeństwa, zarówno krajowe, jak i NATO oraz Unii Europejskiej. Przez jego ręce przechodziły niemal wszystkie dokumenty kancelarii premiera, także tajne. Michniewicz, który według prokuratury popełnił samobójstwo, nie zostawił żadnego listu pożegnalnego. Ostatnią osobą, z którą rozmawiał w cztery oczy przed śmiercią, był Tomasz Arabski, szef kancelarii premiera. „W tych trudnych dniach bądźmy razem” Orędzie marszałka Sejmu do Polaków: które ukazało się na portalu [b]TVP info o godzinie 05:57 dnia 10.04.2010 skąd wiedziano o katastrofie wcześniej o parę godzin czy tylko parę godzin ?[/b] ( katastrowa samolotu prezydenckiego wydarzyła się około godziny 08:42 10.04.2010 )
  http://www.itv24.com.pl/film/8
  (…)
  PS, Bez PIS-u – sami się pogrzebią. Takie są prawa PRAWDY!!!

 17. 2011-09-29 09:23
  [b]Sześć osób mogło przeżyć, nikt ich nie uratował[/b]
  http://niezalezna.pl/16873-szesc-osob-moglo-przezyc-nikt-ich-nie-uratowal
  „To już pewne: wyniki sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej zostały w Moskwie sfałszowane. I chodzi nie tylko o Zbigniewa Wassermanna, ale i o wiele innych osób. Co pragnęli ukryć Rosjanie? Ile osób w rzeczywistości przeżyło katastrofę? Dlaczego Tusk nie
  chciał, by to Polacy robili sekcje? Tak szokujących rozbieżności nie spodziewał się chyba nikt. Ekshumacja ciała Zbigniewa Wassermanna wykazała, że rosyjski protokół z sekcji zwłok posła PiS-u jest zgodny z prawdą tylko w 7–10 proc. Oznacza to, że ponad 90 proc. informacji podanych przez Rosjan rodzinie Wassermanna została wymyśl”. (…)
  Komentarze:
  – traader (nv), czw., 29/09/2011 – 11:44
  [b]MORD SMOLEŃSKI
  [/b]Pilne! Ważne! Przekaż tę informację dalej!!! Powtórzę po raz kolejny i proszę wszystkich o
  przekazanie tej informacji jak największej ilości osób – każdy ma PRAWO do PRAWDY a ta jest następująca:Wynik badań tylko potwierdza…Trumna ze zwłokami ś.p. Wassermana zawierała różne DNA – obojga płci! Poza tym w tkankach oraz kościach stwierdza się obecność m.in. tlenek etylu, tlenek propylenu, azotan izopropylenu, pył: aluminium, cyrkonu, magnezu oraz octol (materiał wybuchowy) i hydrazyna (paliwo rakietowe). [Materiał wybuchowy octol to mieszanka 75% HMX & 25% TNT, używana w inteligentnych pociskach zdalnie sterowanych, o małych gabarytach. Niewielka masa octolu daje wielką prędkość i moc detonacji i jest najsilniejszym środkiem wybuchowym o niewielkich rozmiarach i wadze. Znany jest i stosowany także we wschodniej Europie. Jeśli go znaleziono w trumnie to jest dowodem na wybuch. Piszę na podstawie przeprowadzonych badań których byłem uczestnikiem. Więcej szczegółów na ten czas nie mogę udzielić.(autor: Expert wpis z niezalezna.pl)

 18. hańba

  „Naoczni świadkowie mówią, że kilka godzin po katastrofie widzieli ciała leżące twarzą do ziemi. Oznacza to tylko jedno – nikt nawet nie próbował ratować ofiar katastrofy”. CHYBA PATRZELI JAK KONAJĄ?
  Słuszna uwaga, CZŁOWIEK ZYWY, W TAKIEJ KATASTROFIE, KTO JESZCZE ŻYŁ, MA ODRUCH PODNIESIENIA SIĘ Z ZIEMI !!!
  W jednym z wcześniejszych nagrań wideo, są słyszane odgłosy strzałów !!!

 19. 1-09-30 08:21
  [b]Katastrofa smoleńska 10 dowodów na zamach
  [/b]
  http://niezalezna.pl/16932-katastrofa-smolenska-10-dowodow-na-zamach
  „Czy pod Smoleńskiem doszło do zwykłej katastrofy, czy też do zamachu? „Gazeta Polska Codziennie” prezentuje 10 faktów, świadczących o tym, że do śmierci 96 osób na pokładzie
  Tu-154 przyczyniły się osoby trzecie.” (…)
  Komentarze:
  – Andrzej (nv), pt., 30/09/2011 – 11:09
  [b]Broń termobaryczna[/b]
  Ponad rok straciłem czasu na śledzenie sprawy smoleńskiej, tysiące artykułów, zdjęć, audycji – straciłem, bo w tym czasie mógłbym robić coś z korzyścią dla siebie. dla budżetu i
  satysfakcji. Ale ta tragedia i wyjasnienie prawdy o niej były ważniejsze. I doczekałem się.
  Broń termobaryczna. Nie uderzenie w samolot ale w pobliżu, fala uderzeniowa powoduje
  rozniesienie samolotu na strzępy. Ciała pozbawione ubrań. Nikt ofiar z tych ubrań nie
  rozbierał. W zwykłej katastrofie nie miałoby to miejsca. Brak akcji ratunkowej, gdyz nikt
  nie miał prawa przeżyć. Dziękuje ludziom niezłomnym. Ale prosze zauwazyć, jak polskie i nie
  tylko polskie ale europejskie media są kontrolowane przez służby, jesli tak szczelnie udało
  się od pierwszej chwili narzucić społeczeństwu kłamstwo. Ilu posłusznych współpracowników
  jest wśród tzw. autorytetów, np.wywiad Wajdy dla Le Monde, urabiający opinię publiczną na
  Zachodzie. Jak prokuratura nie posiada żadnej samodzielności, jeśli musiała powtorzyć tezy
  Mak. Jak rząd jest skorumpowany i marionetkowy, jeśli uległ we wszystkim. Wojskowa akcja,
  medialnym i PR wsparciem, zamach stanu, [b]obalenie władzy Lecha Kaczyńskiego i przeprowadzenie kluczowych akcji finansowych, jak rurociąg, umowa gazowa, mega kredyt, obsadzenie dowództwa armii swoimi ludźmi, Belweder.[/b]
  Dzięki Wam za tę wspaniała pracę. Niezalezna i GPC. Antoni Maciarewicz. I wielu wielu anonimowych odważnych ludzi dobrej woli.
  PS. Jak tu wybierać kandydatów do Sejmu??? jak zamordowano tych, w których była nadzieja!!!

 20. 2011-10-03 10:12
  [b]Kibic zginął – zamieszki w Zielonej Górze
  [/b]
  http://niezalezna.pl/17055-kibic-zginal-zamieszki-w-zielonej-gorze
  „Kibice w Zielonej Górze świętowali zdobycie mistrzostwa Polski przez żużlowców Falubazu. W trakcie zabawy nieoznakowany radiowóz potrącił młodego mężczyznę, który nie przeżył.
  Wybuchły zamieszki.
  Po meczu klub zorganizował fetę z udziałem zawodników i kibiców. Do wypadku doszło przed
  godziną trzecią rano, gdy kibice wracali do domów. Według relacji świadków kibic znalazł się
  na jezdni i został potrącony przez policjantów jadących zbyt szybko nieoznakowanym autem.”
  (…)
  Komentarze:
  – Gość (nv), pon., 03/10/2011 – 11:46
  [b]Czy to prowokacja?
  [/b]Ktoś nie tak dawno pisał, że coś takiego będzie miało miejsce. Czas odsunąć cwaniaczków od władzy. Kibice wszystkich dyscyplin łączcie się!
  – likwor (nv), pon., 03/10/2011 – 11:30
  [b]PRAWDOPODOBNIE KOMUCHY ZAROBIŁY RYKOSZETEM.
  [/b]Wiadomo, że zielonogórskie to „czerwone zagłębie” polityczne. Być może, że po tej tragedii tamtejsze społeczeństwo przejrzy na oczy. Tak, że platfusy uderzyły rykoszetem w swojego sojusznika.:) Jest to jedyna optymistyczna nadzieja. [b]A jeśli tam pogonią tę PO-PZPR komunę, to będzie oznaczało, że jest to okupione życiem tego młodego Człowieka.
  Oby tak się stało.[/b]
  – Gość (nv), pon., 03/10/2011 – 11:25
  [b]tusk Ma Krew na rękach![/b]
  PS. O Szwadromie śmierci, już było na tym portalu, to jednak istnieje, w kontekście
  POlszewików!!!

 21. 04 07:14
  [b]Kłamstwa o wydarzeniach w Zielonej Górze[/b]
  http://niezalezna.pl/17100-klamstwa-o-wydarzeniach-w-zielonej-gorze
  „- W radiowozie, który jako pierwszy przyjechał na miejsce, w którym zginął kibic z Zielonej Góry, policjanci odczepili tylne tablice rejestracyjne. Obok trwały próby reanimowania chłopaka. Widziało to wielu świadków – mówi Niezależnej.pl Kajetan Hozakowski, szef stowarzyszenia „Tylko Falubaz”.” (…)
  Komentarze:
  – Iskra (nv), wt., 04/10/2011 – 09:57
  Wczoraj Tusk powiedział że , kibic który kopnął policjantkę , to (usunięte przez moderatora) , nie wiem czym sobie zasłużyła na taki atak ze strony kibica .
  Ale chcę przypomnieć że , [b]Tusk ma umoczone ręce w zbrodni smoleńskiej , jest również [/b](usunięte przez moderatora)[b].[/b]
  I tyle na temat bandytyzmu.

 22. 4 21:22
  [b]Prokuratura umywa ręce[/b]
  http://niezalezna.pl/17152-prokuratura-umywa-rece
  (…)
  „W liście otwartym przekazanym PAP Stowarzyszenie napisało: „Solidarni 2010 są przekonani, że Donald Tusk godząc się na przyjęcie konwencji chicagowskiej, jako podstawy prawnej dla smoleńskiego śledztwa, [b]dopuścił się zdrady stanu, nie dopełnił swoich obowiązków służbowych,[/b] działał na szkodę Polski. To nie pierwszy wniosek polskich obywateli do prokuratury w tej sprawie. (…) [b]Tylko w systemach reżimowych władza jest bezkarna. Jeśli Polska rzeczywiście ma być demokratycznym krajem – to takie śledztwo prędzej czy później stanie się faktem”.[/b]
  PS. Zapowiada się ciekawie!!!

 23. 2011-10-05 08:11
  [b]Zobaczyć strach w oczach Tuska – bezcenne[/b]
  http://niezalezna.pl/17171-zobaczyc-strach-w-oczach-tuska-bezcenne
  „Lęk ten jest źródłem agresji PO i jej zwolenników, procentuje mało mądrymi, za to nienawistnymi artykułami i spotami wyborczymi, jakich nie powstydziliby się propagandziści
  stalinowscy w walce z zaplutymi karłami reakcji. Ale wszystko to jest bardziej żałosne niż
  skuteczne. [b]Bez względu na to, czy PiS wygra wybory, czy nie, PO wyjdzie z nich mocno
  osłabiona”[/b].(…)
  Komentarze:
  bardzo dużo trafnych!
  [img]upload/small_0Tusk- wytrzeszcz.jpg[/img]

 24. Jak,[img]upload/small_19ScreenShot003.jpg[/img] gawiedzi! Nie widziałaś zwykłego polskiego (usunięte przez moderatora) ,to macie go tu w pełnej krasie !

 25. Kutas, sam przyznaje twierdziąc ,że nie ukończył szkoły …..sredniej, /nie przeszedł z 10-tej do 11-tej,[img]upload/small_11ScreenShot005.jpg[/img] jego matura to lipa!

 26. hehehe!

  Pisowski (usunięte przez moderatora)![img]upload/small_19ScreenShot011.jpg[/img][img]upload/small_16ScreenShot009.jpg[/img]Obłęd w oczach, taki zadny władzy!

 27. Totalna szajba prezesa![img]upload/small_23ScreenShot010.jpg[/img]

 28. 05.10.2011 16:30 39
  [b]O tym co jutro Polska Tuska przegra w Brukseli[/b]
  http://andromeda.salon24.pl/350127,o-tym-co-jutro-polska-tuska-przegra-w-brukseli
  „Jutro zapowiada się bardzo ciekawy dzień w Brukseli. Można powiedzieć, że Komisji
  Europejskiej znudziło się rozdawnictwo i na początek zabierze się za egzekwowanie tego co
  zapisane i doda coś od siebie dodatkowo.
  W aspekcie 300 mld zł ( ok. 68 mld euro), o które tak dramatycznie walczy w kampanii
  wyborczej PO, jutrzejsze decyzje KE mogą okazać się na 4 dni przed wyborami w Polsce
  prawdziwą bombą wyborczą podłożoną Platformie Obywatelskiej.
  Mnie to średnio cieszy co KE zaproponuje, ale ktoś wreszcie musi w UE pójść po rozum do
  głowy i zacząć wymagać zapisanej dyscypliny finansowej. [b]W aspekcie owych nowych
  postanowień, 300 mld Tuska ( jak sam twierdzi, tylko PO może je pozyskać) może się po prostu rozpłynąć we mgle.”[/b] (…)
  Komentarze:
  – @Zebe
  zobaczymy kto ma racje, ale [b]im glupszy i spolegliwy rzad w Polsce tym lepiej nie tylko dla Berlina, dla Brukseli tez[/b]
  WAWA 0 14547 | 05.10.2011 16:56
  – @wawa
  Oczywiscie, ze zadnej miny nie wloza pod zadna pupe nikomu z PO przed wyborami. Wg. Berlina, a wiec i UE, Tusk ma wygrac. I koniec.[b]Juz widzialam takie nawolywania np. w prasie dunskiej, ze UE musi zrobic wszystko, zeby Tusk wygral.[/b]
  SUNGI 0 2496 | 05.10.2011 16:56
  PS. Tak sprawa wygląda z Zachodu!!! – [b]Jarosław Kaczyński już wie co gra Angela Merkel, Tuskiem !!![/b]

 29. RAKAUER2010 | 18:08 |172
  notka również w lubczasopismach: A elita !, ABSURDALNY LECHISTAN
  [b]Der polnische Oppositionsführer
  [/b]
  http://lubczasopismo.salon24.pl/obserwatorpolityczny/post/350164,der-polnische-oppositionsf-hrer
  „[b]Stało się, niemieckie media zauważyły[/b] „niemieckofobiczne” wypowiedzi pana Jarosława
  Kaczyńskiego. W dniu 4 października niemiecki dziennik DIE WELT w artykule „Kaczynski wirft Merkel großdeutsche Ambitionen vor”, przedstawia niemieckiej opinii publicznej najnowsze wypowiedzi pana Kaczyńskiego, [b]ze szczególnym uwzględnieniem zarzutu związków wyboru pani Kanclerz Merkel z oddziaływaniem dawnej wschodnioniemieckiej służby bezpieczeństwa Stasi.[/b]
  W oczach Niemców, taka retoryka jest czymś przerażającym, albowiem samo wyobrażenie, że o wyborze kanclerza federalnego mogłyby decydować byłe służby specjalne, byłego
  gorszo-niemieckiego państwa ma walor równoznaczny z informacją o wysokorozwiniętym życiu bakteryjnym na Marsie.” (…)
  Komentarze: Warto przeczytać wszystkie!
  PS. Komentarze zasługują na uwagę, bo to obraz niemieckiego społeczeństwa!!!
  [b]Autor kłamie!!! Kaczyński nie użył słowa „Stazi”, Adwokat Hamburga na prośbę Jarosława, pozwie autorów takich nadinterpretacji z żądaniem wysokich odszkodowań!!! [/b]

 30. he!he!h

  (usunięte przez moderatora)celnie strzela w……..swoją partię ! Znowu odsłonił swoja (usunięte przez moderatora) twarz![img]upload/small_29ScreenShot013.jpg[/img]

 31. Twarz (słowo usunięte przez moderatora ! Mówi i wyraża wszystko![img]upload/small_17ScreenShot009.jpg[/img]Jak ,,(usunięte przez moderatora) ,, wierzyć,, możecie, w takiego (usunięte przez moderatora)?

 32. :)

  Każdy widzi własnymi oczyma to co ma w sercu!!! Tacy, to margines społeczeństwa!!!

 33. 11-10-07 12:18
  [b]Nie będzie 300 miliardów obiecanych przez PO
  [/b]
  http://niezalezna.pl/17309-nie-bedzie-300-miliardow-obiecanych-przez-po
  „[b]Bruksela będzie odbierać fundusze krajom, które przekraczają limity 3 proc. PKB dla deficytu lub 60 proc. PKB dla długu publicznego[/b] – informuje „Rzeczpospolita”. Tymczasem
  polski deficyt wyniósł w 2010 r. prawie 8 proc. PKB, natomiast dług publiczny gwałtownie
  zmierza w stronę 60-procentowego pułapu.” (…)
  (…) „Okazuje się więc, że:
  – z powodu karygodnej polityki finansowej Donalda Tuska, który zadłuża Polskę bardziej niż
  Gierek, stracimy prawdopodobnie miliardy euro z funduszy przeznaczonych na politykę
  spójności [b]- prezydencja w Unii przeszkadza nam, według polityków PO, walczyć o swoje interesy.[/b]
  PS. Paranoja!!! Oni chcą zgodę na następną kadencje??? [b]Powinni wygrać teraz, by rozkurzyć to towarzystwo do zera, jeszcze w roku 2011 [/b]- będzie spokój!!!

 34. Antoni

  Obrażacie kandydata i go znieważacie. Administrato portalu powinien przed wyborami wyczyścić strony z takich złośliwych komentarzy. Bierze za to odpowiedzialność. Te obraźliwe teksty przekazane zostały już do sztabu wyborczego w Warszawie a stąd trafią do prokuratury.

 35. ,,Antoni,, ! Nie znasz nawet programu pisdzielców! Ostatnio, dla nich ,jest najważniejszym …..wolność słowa wszelakiego! ,,Tusku ty matole obalą Cię kibole,, Wykrzykujący te rymowanki, to wg kurdupla ,obecnie ,najwięksi wasi patryioci polscy! Ludzie pamiętajcie, że każdy kurdupel poniżej 1,70m. to kawał sq…la! A juz facet, który nie palił , nie pił nie ma konta, prawa jazdy ,baby i nie chędożył jest …..cholera wie kim!

 36. ,,KLUZIKOWA,, SPAD-ochroniarka i tak … NA CZELE !
  POdobnie jak Goździkowa kiedyś w reklamach …

 37. hihihi!

  [img]upload/small_27ScreenShot026.jpg[/img]Perspektywa IV RP

 38. [img]upload/small_25ScreenShot004.jpg[/img]

 39. 2011-10-14 10:55
  [b]MSZ spaliło rzeczy ofiar katastrofy[/b]
  http://niezalezna.pl/17631-msz-spalilo-rzeczy-ofiar-katastrofy
  „Okazuje się, że dowód Tomasza Merty razem z innymi rzeczami osobistymi ofiar katastrofy
  smoleńskiej został spalony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak wynika z ustaleń reporterów RMF FM worek z częścią rzeczy osobistych ofiar katastrofy smoleńskiej, który trafił do MSZ był w złym stanie i wydobywał się z niego nieprzyjemny zapach. Jeden z pracowników niższego szczebla wpadł zatem na pomysł, aby rzeczy ofiar zutylizować.
  Reporterzy RMF FM ustalili, że w trakcie spalania rzeczy z worka ktoś zorientował się, że znajdowały się w nim pamiątki po ofiarach katastrofy smoleńskiej i utylizację przerwano, a worek ostatecznie przekazano do prokuratury.” (…)
  Komentarze:
  – synergia 2010 (nv), pt., 14/10/2011 – 12:11
  [b]Jak to zrobili?[/b]
  Czy ten matoł niższego szczebla z MSZ rozpalił na dziedzińcu ognisko, zaniósł worek do kotłowni, zabrał do domu aby spalić w piecu? Jak ten worek trafił do MSZ, skoro materiałów,
  pozostających w zainteresowaniu prokuratury, w tym miejscu nie powinno być?! Teraz rozumiem dlaczego nie wiadomo gdzie są amerykańskie zdjęcia satelitarne. Mogą być w miejscach najmniej oczekiwanych…
  – inextremo99 (nv), pt., 14/10/2011 – 11:34
  [b]Nadpalono za zgodą, tylko czyją?
  [/b]To trzeba sprawdzić. Jak, do informacji o rzekomym nadpaleniu „worka” /z juty? czy foliowy?/, dotarli pracownicy niskiego szczebla rmffm ustalając, że pracownicy niskiego szczebla MSZ chcieli spalić?! To Państwo jeszcze?! Nie ma Qr..a pracowników niższego szczebla by decydowali jakie dokumenty MSZ-tu można palić a jakie nie! Jezeli natomiast jest komórka w MSZ zajmująca się „nadpalaniem” dokumentów o nieprzyjemnym zapachu, to w pierwszej kolejności powinni nadpalić „dokumenty Sikorskiego „precz z komuną” zdRadka”!!!
  PS. [b]Z takim „bagażem własnym” zwycięzcy nowych wyborów idą w nowe „bagno”!!! [/b]Chyba Kaczyński Jarosław trafnie przewiduje !!

 40. Komentarz na stronie -link
  http://niezalezna.pl/17631-msz-spalilo-rzeczy-ofiar-katastrofy
  znalazł się komentarz na temat ustatnich wyborów
  – nostromo (nv), pt., 14/10/2011 – 11:29
  [b]fałsz wyborczy[/b]
  http://monitorpolski.wordpress.
  Na podstwaie Komentarza:..
  – ciociababcia 13 Październik 2011 o 4:59 pm
  – Jeżeli na kandydata głosuje Rodzina i kilku przyjaciół – to oczywiste jest, że nie ma 0
  głosów. Na listach jednak takie wyniki są. Gdzie można było zrobić megaprzekręt?
  – Przetarg na „wykonanie i wdrożenie oprogramowania dla obsługi wyborów do Sejmu
  Właściciele spółki PIXEL Technology s.c. to Tomasz Szeler, Jakub Musiałek i Adam Szczepanik. Jako spółka cywilna, PIXEL Technology s.c. nie jest zarejestrowana w KRS, a więc nie można zasięgnąć tam żadnych publicznie dostępnych informacji na temat jej sprawozdań finansowych, struktury właścicielskiej, czy powiązań kapitałowych.
  …Przeczytaj uważnie powyższy tekst. Wynika z niego, że jeden Iranda, 12 października, 2011 – 17:56 przetarg na najważniejsze oprogramowanie w Polsce wygrywa spółka o rocznych obrotach (nie dochodzie!) 1 mln PLN, do tego istniejąca od 2008 roku (przedtem właściciele nie mieli statusu sp. z o.o.), [b]która wygrała tylko trzy przetargi – wszystkie dla PKW.[/b]
  – [b]Z drugą spółką jest jeszcze ciekawiej, bo nic o niej nie wiadomo – jako s.c. nie podlega obowiązkowi rejestracji.[/b] Nie wiemy o jej obrotach, dokonaniach, osiągnięciach, powiązaniach kapitałowych, wygranych przetargach itp.
  – Kolejne, co mnie zastanawia, to bardzo niska cena tych usług – [b]świadczonych w skali całej Polski, w kilkuset lokalizacjach.[/b]
  – Dodatkowo zastanawia, że w [b]przetargach PKW nie uczestniczą znane i duże firmy informatyczne. Dlaczego?[/b]
  – To wszystko tkwi między wierszami.
  Pozdrawiam myślących.
  PS. Na temat fałszowania wyborów, znajdziemy dodatkowe informacje w komentarzach do artykułu pt. [b]Konieczna jest weryfikacja wyników wyborów[/b]
  205 komentarzy Posted by monitorpolski w dniu 13 Październik 201

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here