Konkurs j.angielskiego

0

W Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Raciborzu przy ul. Kozielskiej 19 odbył się III Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego.W konkursie wzięły udział szkoły z Raciborza, Pogrzebienia, Kuźni Raciborskiej, Rudnika, Tworkowa, Borucina, Krzanowic, Budzisk, Nędzy, Bieńkowic, Owsiszcz, Kobyli, Wojnowic, Pawłowa, Rzuchowa, Krowiarek, Zabełkowa oraz Brzezńicy.


Uczestnicy wraz z opiekunami przybyli na godzinę 10.00. Dyrektor Arkadiusz Tylka, przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Urszula Chlebek oraz organizatorka Barbara Litwa uroczyście przywitali uczniów. Został odczytany list Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera, który swoim patronatem objął konkurs. Kurator wyraził zadowolenie, że język obcy jest znaczący dla organizatorów oraz uczniów. Cieszy go, że dzieci są chętne do poszerzania swojej wiedzy z zakresu języków
i zaznaczył, że na pewno przyda się to w dalszym życiu, ponieważ kształcąc się w tym kierunku, łatwiej będzie w przyszłości otrzymać wymarzoną pracę.

O godzinie 10:15 rozpoczął się konkurs. Uczniowie otrzymali testy z pięcioma pytaniami otwartymi oraz zamkniętymi. Na napisanie testu mieli 60 minut. Po zakończeniu każdy uczestnik otrzymał książeczkę, tzw. readersa, dyplom za udział w konkursie oraz ołówek
z napisem „III Powiatowy English Competition SP 8 2011”.
Podczas trwania konkursu opiekunowie mogli się zrelaksować przy kawie oraz poczęstunku, który został dla nich przygotowany oraz zobaczyć film o Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego na tablicy interaktywnej. Po oficjalnej części nastąpiła ta mniej oficjalna, w której uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak działają ww. tablice. Była to największa atrakcja – uczniowie dobrze się bawili, wykonując ćwiczenia na takiej tablicy.
W czasie, gdy uczniowie byli zajęci interaktywnymi zadaniami, jury sprawdzało testy.
O godz. 12.20 już można było poznać wyniki konkursu.


Sponsorem oraz patronem III Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Raciborzu, wydawnictwa OXFORD University Press oraz Mcmillan, raciborska księgarnia Sowa oraz CNCART Marek Fiołka.
Poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów został przygotowany przez rodziców uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego.ZWYCIĘZCY

I Miejsce w III Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego zajęła Elżbieta Galli ZSG Nędza

II Miejsce w III Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego zajęła Wiktoria Rymarska SP15 w Raciborzu

III Miejsce w III Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego zajęła Julia Dąbrowska SP Kobyla.

Konkurs został zakończony wręczeniem dyplomów wraz z nagrodami oraz złożeniem podziękowań dla uczestników oraz ich opiekunów.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here