
Nie planowała związać swojego życia z fotografią. Swoje plany na przyszłość sprecyzowała dopiero przed maturą podczas targów edukacyjnych. Tam dowiedziała się o kierunku artystycznym działającym na tutejszej uczelni.
Od 25 lipca Agnieszka Gogolewska rozpoczyna swoje warsztaty fotograficzne z młodzieżą, w ramach wakacyjnych zajęć w Raciborskim Centrum Kultury – rozmawiali z nią młodzi dziennikarze warsztatów dziennikarskich w RCK. Podczas studiów nauczyła się techniki, a dziś w studenckim fotografii może pozwolić sobie na coś więcej. – W fotografii można doskonale wyrazić siebie, a w dodatku swój punkt widzenia skonfrontować z punktem widzenia odbiorcy – mówi Agnieszka Gogolewska. Artystka uważa, że wykonanie dobrego zdjęcia to pojęcie względne. – To zależy od autora co chce wyrazić i na czym będzie się koncentrował: czy będzie się skupiał na technice, użyciu lamp, blend, czy na tym co czuje – wyjaśnia Gogolewska.

Celem warsztatów fotograficznych, które ruszają w RCK 25 lipca jest zwrócenie uwagi młodzieży na zasady, które można wykorzystać i które poprawią jakość zdjęcia. – Wyjdziemy też na pewno w plener, a tematem będzie fotografia miejska. Nie będzie określonych ram. Jedni będą fotografować budynki, domu, obiekty, inni być może skupią się na ludziach, mieszkańcach. I właśnie ta możliwość różnorodnej interpretacji jest fascynująca! – uśmiecha się Gogolewska.

Artystka ma swoje sposoby na zainteresowanie młodzieży fotografią. – Na pewno ciekawą dziedziną którą można wprowadzić jest fotografia analogowa. W dobie cyfrówek praca w ciemni może naprawdę zaciekawić. Na warsztatach nie zabraknie też ciekawostek, pokażę młodzieży jak zrobić zdjęcie pudełkiem po butach – śmieje się fotografka. Warsztaty rozpoczynają się 25 lipca w RCK przy ul. Chopina. Koszt to 20 zł.
/Natalia Kościelska, Wiola Borukało/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)





