Dofinansowanie do zakupu podręczników nie dla wszystkich

0

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Racibórz, wnioski o dofinansowanie na zakup podręczników należy składać do 15 września. Dochód na jednego członka rodziny nie może jednak przekroczyć… 351 zł brutto.

O dofinansowanie mogą starać się rodziny, gdzie dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł brutto. Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Racibórz z dnia 7 lipca 2011 roku, wnioski należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2011/2012 w terminie do 15 września. Wartość pomocy wyniesie, w zależności od szkoły do jakiej uczęszczał będzie uczeń oraz od stopnia jego sprawności, od 150 do 390 zł.

- reklama -

Biorąc pod uwagę zarówno ciągle zmieniający się program nauczania oraz ciągłe zmiany podręczników, te kwoty są bardzo małe. Za nowe podręczniki trzeba zapłacić od 300 do 500 zł. Można oczywiście kupić podręczniki stare, wtedy za komplet zapłacimy od 70 do 150 zł. Nie zawsze jednak jest to możliwe. – Nauczyciele praktycznie każdego roku wprowadzają jakieś zmiany – takie skargi da się słyszeć od rodziców uczniów.

/op/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here