Kangi? A co to takiego?

0

Jeszcze rano nikt z nas nie wiedział, czym są kangi ale wszystko wyjaśniło się po obejrzeniu slajdowiska. Kangi to afrykańskie chusty, które mają różne zastosowanie (np. mogą służyć jako suknia albo nosidełko dla dziecka).

Po obejrzeniu filmu sala zamieniła się w garderobę, bowiem wiązaliśmy kangi na różne sposoby oraz malowaliśmy wzory na przygotowanych makietach różnymi środkami (także rękami). Miłą niespodziankę sprawiła nam pani Małgosia pozwaląjac na wagary w „szkole pod baobabem”. Czas nauki wykorzystaliśmy na pląsy przy afrykańskich rytmach i głośny śpiew z radosnym refrenem "Hakuna Matata”.

- reklama -

 

 

 

Dzisiaj mogliśmy również zobaczyć jak przyrządza się tradycyjny napój z Senegalu: herbata Roibos i z dzikiej róży, sok z ananasa, cytryna , trochę imbiru i… okazuje się, że napój można nazwać smakowitym. A na zakończenie zaśpiewaliśmy (jeszcze w języku polskim) „Sto lat” dla naszej koleżanki, która obchodziła urodziny. Hania obdarowała każdego cukierkiem i tak pełni wrażeń rozeszliśmy się do naszych domów.

 

 

 

 

bibl.rac.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here