Spisali nas, choć nic o tym nie wiemy

22

Niektórzy raciborzanie do dziś czekają na rachmistrza spisowego. –  Do mnie i mojej córki nie przyszedł rachmistrz. A przecież spis powszechny miał objąć wszystkich. Jak to jest? – zwróciła się z pytaniem do redakcji jedna z Czytelniczek.Spis powszechny zakończył się prawie miesiąc temu. Większość osób, do których zapukali rachmistrzowie odpowiadała na kilka podstawowych pytań (tzw. badanie pełne). Tylko 20% mieszkańców miasta zostało przepytanych szczegółowo (tzw. spis reprezentacyjny). – Co z osobami do których rachmistrz nie przyszedł ani nie zadzwonił? Czy dostaniemy jakieś kary? – pytają nasi Czytelnicy. Nie ma się czym martwić. Jak dowiedzieliśmy się w Gminnym Biurze Spisowym – jeśli kogoś nie odwiedził rachmistrz, ani do niego nie zadzwonił, to oznacza, że GUS miał zebraną wystarczająca ilość danych na jego temat. Większość z nas została spisana nawet o tym nie wiedząc, a GUS wykorzystał dane z 28 źródeł, m.in. z baz danych ZUS-u oraz samorządów.

/p/

- reklama -
- reklama -

22 KOMENTARZE

 1. Kpina… Do tych o których wiedzieli nie zadzwonili. To jak dotarli do tych o których nie wiedzieli? Przecież jak nie mieli kogoś w bazie to nie mogli do niego zadzwonić. Czy dotarli do bezdomnych? Chyba nie bo popsuli by im statystyki, no i nie mają telefonu czy internetu więc sami się nie spisali. Jak podsumują wyniki to znowu wyjdzie, że wszystko jest OK i żyjemy na poziomie Europy (która defakto swój spis zrobiła bardzo podobnie).
  Przypomnę, że spis powszechny ma na celu wykrycie potrzeb społeczeństwa. Po spisie następnym krokiem są zmiany, które te potrzeby zaspakajają. Czyli jak nic nieprawidlowego nie wykryją to nic nie będzie trzeba zmieniać a o to im chodzi.

 2. A co z mniejszościami narodowymi? Skąd spisujący wezmą dane o narodowosci obywateli? Przecież jeśli nie spiszą wszystkich, to mniejszości mogą nie miec „odpowiedniej liczebnosci” przy wykorzystywaniu różnych środków na nie przeznaczonych, dostaną ich mniej, czy nie będzie ich tylu by sobie postawic tablice dwujęzyczne! Szwindel!
  @ inny górnoślonzok
  bez napinki i chamskich odzywek synek! yno na spokojnie!

 3. Naiwne szwaby myślicie, że swoje zmajstujecie, bez zgody polaków żyjących na Ślasku. Marcin dobrze kuma, oni zrobili spis autonowistów, wiadomo kto za kim „kibicuje”, ten został spisany, kto był znany jako Polak, nie został spisany – widocznie planowany do zagłady, jak będą mieli tą autonomię. Ten donek, to szuja, niemiecke plany germanizacji realizuje w majestacie prawa. Marcin ma rację, to wszystko w ramach prezydencji PO i PSL w UE, teraz ten sam donek, to europejczyk, niemiec, polak, wajmarczyk i Bóg wie co to jeszcze za paskudstwo z tego wyniknie, jak brat Putek się wkurzy po ogłoszeniu raportu Millera.
  Polacy jak dojdą do władzy, będą mieli listy tych, których trzeba uznać jako non grata i won do rajchu!!!
  Powtórzę za Sarkozym!!! – do kosza prawa mniejszości niemieckich w Europie. To jest jedyne wyjście!!!

 4. No proszę, któż to się odezwał, w swoim zwyczajowo chamskim stylu?! Sam Ślązak vel Korfanty, vel belfer itd 😀 😀 😀 Przedstawiciel sekty smoleńskiej 😀 😀 😀
  To widac jedyne miejsce, gdzie możesz sobie poszczekac 😀 Pewnie w domu żona (o ile ją masz) dawno dała by Ci po pysku, gdybyś takie pierdoły pociskał 😀
  Dalej myślisz naiwniaku, że ktoś nabierze się na ten twój nick ” Ślązak”?

 5. „do kosza prawa mniejszości niemieckich w Europie. To jest jedyne wyjście!!!” – Nas, autochtonów ziemi raciborskiej jest niestety coraz mniej przez takich ludzi. Smutna prawda – wytrzebiła nas ludność która przybyła z kresów.. Podpisuję się pod Górnoślązokiem. Mosz chopie recht.

 6. Spis powinien byc przeprowadzony aby wykorzystać pieniądze społeczeństwa w najlepszy sposób.
  Parę przykładów:
  1) powierzchnia mieszkaniowa na mieszkańca jest niźsza od średniej – nalezy stworzyć mieszkania socjalne lub w inny sposób pomóc (np. obniżając podatek budowlany czy ceny działek budowlanych pod budownictwo mieszkaniowe)
  2) Racibórz się wyludnia – trzeba sprawdzić jaki jest powód i moźe stworzyć strefę specjalną bo nie wszystcy mogą mieszkać w Warszawie czy Wrocławiu.
  3) Poczucie bezpieczeństwa spada …
  itp.

  Takich wniosków nie da się wyciągnąć z przepisania danych z bazy do bazy.
  Spis to swego rozaju ocena rządu i państwa wydana przez nas obywateli.
  Narodowość. Jak część społeczeństwa nie chce się już identyfikować z resztą to też sygnał niezadowolenia. Pamietajcie, że kraj to połączenie plemion (regionów) tak jak dziś Unia Europejska. Jeżeli wzrasta ilość niezadowolonych z połączenia to też trzeba wyciągać wnioski zanim będze za późno.

  Polityka Premiera wzmacniania silnych regionów nie ma sensu. Przy otwartej unii każdy mądry człowiek zamiast zamieniać swoje rodzime miasto na Warszawę wybierze jeszcze silniejszy i pewniejszy ośrodek…

 7. Niestety ale niemiaszki są jak pluskwy. Wlezą wszędzie. A jak już się pojawią to nie dadzą się usunąć. Raz nawiedzone terytorium uważają za swoje. Taka ich kurwa jebana teutońska natura. Zdobywcy świata. Ta rasa powinna być wytrzebiona kiedy była ku temu okazja. Po II wojnie światowej. Plugawy kraj zaorany, niedobitki rasy panów eksterminowane w ramach odwetu przez Armię Czerwoną, a zachód zamieniony w krainę pasterzy jak zakładał plan Morgenthaua. Europa bez tej niemieckiej zarazy byłaby spokojna i o wiele piękniejsza.

 8. Niemiecka zaraza na Śląsku się zagnieździła i chyba znowu napiszą o nowej faszystowskiej akcji terorystycznej w Europie a światowe media będą pisać o Polsce jako o Faszystowskim gnieździe!!! Tym POtworom w Polsce w końcu trzeba zrobić operację muzgu, przy okazji parlamentarnych wyborów, by zrozumieli, że trzem panom służyć nie można. Polacy jeszcze nie zapomnieli krzywdy doznany od niemieckich sąsiadów a tu znowu POlski rząd serwuje nam kolejną zniewagę. Te barany, nie znad Wisły, ale z nad Odry niech nie myślą, że donek jest na tyle mocny, że będzie rządził wiecznie – tak jak wasza Rzesza!!! Pora by Polska, była Polską i nikt nam rządzić w Naszym Kraju nie będzie!!! Ślązaka od „niemieckiego ślązaka?” każdy na kilometr rozróżni, a jak będą wątpliwości, Polacy zaglądną do ich spisu autonomistów. Teraz możecie na swoim rykowisku, beczeć do syta, mam was w dupie. Przyjdzie Jaruś, was uciszy!!!

 9. Krótkie pytanie do moderataro tego „forum”.Nie przeszkadza Ci,że byle idiota pisze co mu sie żywnie podoba i zaniża i tak już niski poziom dyskusji na tym forum.Uwaga podpowiadam !!!! chodzi o lamera kryjącego się pod nickiem Ślązak ….belfer…..Korfanty…etc.

 10. oj Ślązak, Ślązak…
  Przez twą frustrację znowu się poplułeś 😀 😀 😀
  Przecież nikt twoich urojeń nie bierze na poważnie… a może Ty coś bierzesz? 🙂
  Przyjdzie tatuś Jaruś i uciszy? Sam nie masz argumentów, tylko fanaberie, to tatusia wzywasz jak dziecko z podstawówki, ojojoj!
  To dobrze, że masz nas w d…, bo i tak wszyscy kiedy Cię czytają, to albo śmieją się do rozpuku z twoich politycznych analiz, lub kiwią głową z politowaniem, sorry, Ty napisał byś: z POlitowaniem 😀 😀 😀

 11. Nie będę przywoływać twoich dotychczasowych bzdurnych komentarzy, nie masz prawa zabierać głosu w słusznych kwestiach, które porusza „Ślazak”. Przytoczone nicki , jak pamietam, to głosy polaków, kogo chcesz uciszać???

 12. Nie przypominam sobie moich bzdurnych komentarzy jak łaskaw byłeś napisać,ponadto nie wiem dlaczego nie mam prawa zabierać głosu „w słusznych kwestiach poruszanych przez Ślązaka”.Przytoczone nicki to jeden i ten sam lamer a nie głosy polaków.Robiąc krótkie rezime: to mam nadzieje,że nie jestes moderatorem ,bo jezeli tacy błyskotliwi goście jak Ty są nimi to wszystko tłumaczy dlaczego taki poziom dyskusji tutaj gości.

 13. Gdy skończył się czerwiec ,też zastanawiałam się -czy w Raciborzu wogóle był spis ludności!? …widząc,słysząc reklamy w RTV – człowiek myślał poważnie o tym; że narodowy,że odpowiedzialność ….ale chyba stało się jak zwykle – lepiej i odpowiedzialnie już było. Teraz samowolka urzędników jest nagminna-jak widać. ..Szkoda tylko,że teraz nikt nie rozliczy urzędu miasta za wydane pieniądze rachmistrzom,których nie było?!

 14. [quote]Myślałem, że za spis (nie)powszechny płaci GUS?[/quote]
  .. GUS czy inny urząd – ale miał to być rzetelny NARODOWY SPIS …więc po co było wydawać kasę ,jesli i tak wszystko jest jak dawniej- UŚREDNIONE – na jakiej podstawie? że co?- znowu okaże się ,że nie ma bezrobocia,nędzy…a wszyscy żyją w dostatku i radości !? …FAŁSZ ! i tyle..

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here