List do Redakcji: przepełniony kontener na ubrania w Brzeziu

4

Czytelniczka Portalu raciborz.com.pl przesłała do Redakcji zdjęcia pojemnika na ubrania, który znajduje się w Brzeziu. Według relacji Czytelniczki, kontener od wielu miesięcy nie jest opróżniany. Zobacz zdjęcia kontenera.

Według Czytelniczki, w Brzeziu od zawsze pojemnik na ubrania był przepełniony,
jednak od jakiegoś czasu, worki z ubraniami porozrzucane są dookoła kontenera.
 
 
 

– W Brzeziu jest chyba tylko jeden taki pojemnik i odkąd pamiętam, zawsze był pełny. Kilka razy wyrzucałam do niego ubrania, ale odkąd zauważyłam, że nikt go nie opróżnia, przestałam to robić. Sąsiadka wyrzuciła tam kiedyś ubranka po dzieciach, zupełnie nowe, bo dzieciaki nie zdążyły w nich pochodzić,a po kilku dniach okazało się, że ktoś wyciągnął te ciuszki z kontenera i porozrzucał dookoła. Czy PCK nie ma obowiązku opróżniania tych pojemników na odzież? Kilka lat temu słyszałam o sytuacji, że firma współpracująca z PCK oddawała rzeczy z kontenerów do lumpeksów, zamiast biednym. Czerwony Krzyż obiecał zerwać umowę z tą firmą. Czy to możliwe, żeby od tamtej pory nikt tych pojemników nie obsługiwał?- dopytuje w liście do Redakcji Beata, Czytelniczka z Brzezia.

- reklama -

 

 

Od Redakcji: Pojemniki, opatrzone niegdyś logiem Polskiego Czerwonego Krzyża od 31 lipca 2009 roku są wyłącznie własnością firmy "Wtórpol" ze Skarżyska Kamiennej. Firma zajmuje się przetwarzaniem odzieży używanej. Według informacji na stronie internetowej, przedsiębiorstwo jest "potentatem na rynku czyściwa fabrycznego", którego produkuje miesięcznie ok. 600.000 kg i za pomocą przedstawicieli handlowych sprzedaje na terenie całego kraju. Kontenery powinny być regularnie opróżniane dwa razy w miesiącu. 

 

oprac./ab/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Te kontenery przepełnione są w wielu miejscach na terenie Raciborza. Opróżnianie ich przez organizację charytatywną odbywa się rzadko, Ale jest też prawdą, iż mieszkańcy wrzucają tam często stare, brudne i niepotrzebne szmaty / odzież/. W ten sposób zapychają te kontenery. Zdarza się , iż tworzy się w nich siedlisko owadów i gryzoni. Opróżnianie powinno odbywać się regularnie co tydzień.

  2. [color=#000000; font-family: Tahoma; font-size: 12px]PRACOWALEM W TEJ FIRMIE OPROZNIAJACEJ CIUCHY JAKIE TRAFIAJA DO KONTENEROW NIE NADAJA SIE DO NOSZENIA, ZAPCHLONE, PRZEPOCONE,W ODCHODACH,PAMIĘTAJĄ LATA 60 RESZTA TO ZABAWKI LUB BUTY Z DZIURAMI, BEZ FLEKÓW I OBCASÓW, A CIUCHY PO ZEBRANIU TRAFIAJĄ DALEJ NA SORTOWNIE I TO CO SIĘ NADAJE DO NOSZENIA ODDAWANE JEST DO GŁÓWNYCH PUNKTÓW A RESZTA CZYLI PRAWIE 85% TRAFIA DO ZAKŁADÓW TJ Kamieniarski, do wyrobu tarcz szlifierski i na płn Polski na spalanie. Kontenery opróżniane są z kodnie z terminem wyznaczonym przez kierownika, a jezeli kontener jest przepelniony dzwonimy spolecznie do firmy wtor pol i ona przekazuje sprawe dalej i naklada potezna kare na kierowce przezco miesiac robi za darmo bez pieniedzy ktore mial wydac na dzieci zone mieszkanie i rachunki.
    Zobacz więcej: [url=http://mragowo.wm.pl/49617,Zapomnieli-o-oproznieniu-kontenerow.html#ixzz1VO9GTZ8R]http://mragowo.wm.pl/49617,Zapomnieli-o-oproznieniu-kontenerow.html#ixzz1VO9GTZ8R[/url][/color]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here