„Dziękujemy Ci księże Wojciechu”

9

Te słowa kierowali w ubiegłą środę parafianie w kościele św. Mikołaja do odchodzącego wikariusza ks. Wojciecha  Modelskiego. Mimo, iż podjął już posługę w nowej parafii, odprawił swoją ostatnią mszę św. w Raciborzu.

Ks. Wojciech posługiwał u św. Mikołaja 3 lata. Na koniec Eucharystii ks. proboszcz  Piotr Adamów oraz przedstawiciele Rady Parafialnej, Liturgicznej Służby Ołtarza i „Dzieci Maryi” dziękowali byłemu wikariuszowi za ofiarną i  pełną zaangażowania służbę w parafii św. Mikołaja. Ks. Wojciech znany był przede wszystkim z odważnego  przypominania prawdziwych zasad wiary chrześcijańskiej w głoszonym słowie Bożym, gorliwej posługi w konfesjonale, współpracy z dziećmi i młodzieżą. Przybyli też z transparentem pożegnać swojego opiekuna duchownego uczestnicy zajęć w  Katolickim Klubie Młodzieżowym „Przystań”.

- reklama -

 

 

 

 

 

Odchodzący  kapłan ze wzruszeniem dziękował obecnym i przeprosił tych których uraził swoim postępowaniem. Po kilkuminutowej ciszy otarł łzy i powiedział ”Brakuje mi Was”. Żegnano Go oklaskami a na zewnątrz kościoła czekał tłum wiernych parafian , szczególnie dzieci i młodzieży, aby osobiście podziękować i uścisnąć mu dłoń. Były to wzruszające chwile. Warto dodać, iż ks. Wojciech zasłynął też z organizowanych często w parafii akcji krwiodawstwa w imię miłości bliźniego.

 

 

 
 

 

 

 

Obecnie jest wikariuszem w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Łączniku niedaleko Białej Prudnickiej i Korfantowa. Wspólnie z proboszczem posługują jeszcze w podległych kościołach  filialnych: św. Jadwigi Śląskiej w Mokrem, Niepokalanego Serca Maryi w Mosznej i św. Teresy Benedykty od Krzyża w Pogórzu do których należy razem 4 080 mieszkańców.

Tekst: Krystian Niewrzoł.
Zdjęcia : Marzena Krawiec

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

9 KOMENTARZE

 1. Muszę dodać , że nie tylko wzruszył się ks. Wojciech ale my w kościele również, szczególnie po słowach pięknego podziękowania rady parafialnej i dzieci.Niech Mu Bóg błogosławi na niełatwej drodze kapłańskiej.

 2. Dobry i gorliwy, rzetelnie pracujący kapłan jest doceniany gdy go już zabraknie. To święta prawda.

 3. Sprawiał wrażenie człowieka niedostępnego a okazało się , że potrafił zaskarbić sobie serca bardzo wielu parafian. Głoszenie ewangelicznej prawdy, która często nas boli. Ale ktoś od czasu do czasu musi nam przypomnieć , że wiara prawdziwa jest wymagająca a przez to może trudna.

 4. Z SMS

  Dziękujemy Ci za to , że grałeś aż do kontuzji z nami w piłkę nożną
  i opowiadałeś o Bogu.

 5. Kilka razy dane mi było wysłuchać kazqania ks. Wojciecha. Były pełne treści Eucharystycznej, zachęcające do nieustannego poznawania wiary a nie tylko jej demonstrowania.Odważny i konkretny ksiądz.

 6. Inny

  To był dobry ksiądz i doskonały spowiednik.

 7. Panie Krystianie Niewrzoł pisząc na temat Kościoła podpisuje się Pan z imienia i nazwiska .
  Czy podpis K.N. w arykułach dotyczącyc tematów około politycznych to nie przypadkiem Pan ?
  Nie wstydzimy się wiary ! Nie wstydżmy się swoich wyborów politycznych – wiecej odwagi !
  Parafianin

 8. Jak może Pan zauważył, stali współpracownicy mediów podpisują się imieniem i nazwiskiem w sprawach bardzo ważnych a w innych pseudonimem lub skrótem od imiena i nazwiska.

 9. Józef

  Ks. Wojciech Sobie Zasłużył Na Takie Poedziękowanie I Pożegnanie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here