Kayah zachwycała się księżycem nad Raciborzem

7

Gwiazdą "Pożegnania Lata" była Kayah.  Publiczność bawiła się doskonale.  Artystka obiecała, że wróci jeszcze do Raciborza. Wcześniej raciborzanie mogli obejrzeć występ grupy Redlin. Zobacz zdjęcia Kayah i wideo Kayah

Pierwszym zespołem jaki zaśpiewał dla raciborzan była grupa Redlin. Pokazali prawdziwy folkowy show zagrany w formie pop-rockowej. Ich koncert była to podróż po całym w świecie ilustrowana muzyką ze wszystkich kontynentów. Rosja, Ukraina, Węgry, Włochy, Hiszpania, Irlandia, Anglia, USA, kraje bałkańskie, Czechy, Polska (Kaszubi i Górale)… Inspirację do swych utworów Redlin znajduje wszędzie i publiczność przy ich muzyce bawiła się wspaniale.

- reklama -

 

Po koncercie Redlin na scenę wyszła Kayah. Artystka wystąpiła z 6-cio osobowym zespołem akompaniującym. W programie Kayah zaprezentowała szerokie spektrum swoich możliwości wokalnych. Równie dobrze czuła się wykonując utwory w stylu pop, nastrojowe ballady, jak i dynamiczne kawałki o charakterze folkowym. Koncert został znakomicie przyjęty przez raciborską publiczność, która bardziej znane przeboje np. Śpij kochanie czy Testosteron, śpiewała razem z nią.

 

Kayah to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax, ambasadorka marki AA. Jak sama przyznaje – śpiewa od zawsze. Swoją karierę rozpoczęła od współpracy z reaggowymi zespołami Rastar i Zgoda oraz Tilt. Największy rozgłos przyniosła jej jednak współpraca z Goranem Bregovicem, z którym nagrała płytę pt. "Kayha i Bregovic". Oczywiście podczas koncertu nie mogło zabraknąć utworów z tej płyty. Usłyszeliśmy między innymi "Prawy do lewego" czy "Śpij kochanie, śpij". Nie zabrakło także "Testosteronu" czy "Supermenki". Koncert wokalistki obejrzało kilka tysięcy osób. Wszyscy bawili się doskonale. Kayah nie musiała zachęcać publiczności do wspólnej zabawy. Żywiołowa muzyka porwała raciborzan.

 

/w/

- reklama -

7 KOMENTARZE

 1. P************ by tak samo w Kietrzu, Baborowie czy gdzie by tam pojechała. U nas trafiła na księzyc w pełni to i łaskawie zauważyła. Ogólnie porażka, muzycznie i organizacyjnie. Wiocha, najgorszy koncert od 3-4 lat, już nawet podrabiany Dżem po burzy był o niebo lepszy. Maryli to ta pani do pięt nie sięga. O kurde, nawet ten bojsbend
  Just Five lepiej zzaśpiewał, kiedy to było? 10 lat temu? Bieda ta Kayah

 2. Piękny spektakl świateł. Doskanała aranżacja, technicznie jeden z
  najlepszych koncertow jaki widziałemw Raciborzu. Światła i nagłośnienie –
  perfrkcyjne. Artystka zachwyciła się księżycem bo księzyc zobaczyła,
  skupiła się na otrzmanym mailu i dedykowała Oli swój utwór – to
  wprawdzie banalne chwyty ale dozwolone. To sposob na znalezienie
  kontaktu z publicznością. Wyrezyserowane ale trafne.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here