Prezydent zdał egzamin z tabliczki mnożenia

8

Dziś obchodzimy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przepytali raciborzan ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzamin przeszedł także Mirosław Lenk . Zobacz zdjęcia – Dzień Tabliczki Mnożenia.

23 września po raz pierwszy w historii zorganizowany został I Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego za namową fundacji "Proaktywni" wzięli w nim aktywny udział. W parach (czwartoklasista plus licealista) udali się na miasto, by przepytać mieszkańców Raciborza z tabliczki mnożenia. – O tym pomyśle usłyszałem od pana Andrzeja Grabowskiego, matematyka ze Szczecinka. To był jego pomysł, a raciborska fundacja "Proaktywni" jest regionalnym organizatorem – mówi Tomasz Szwed, nauczyciel matematyki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu . Na miasto wyszło 21 patroli, czyli 42 osoby, które były egzaminatorami. – Jesteśmy gotowi na przepytanie około tysiąca osób – mówił Tomasz Szwed. Mieszkańcy miasta z uśmiechem podchodzili do inicjatywy i chętnie brali w niej udział.

- reklama -

 

 

Żeby było sprawiedliwie każdy uczestnik sam losował dla siebie zadania. Uczniowie przepytali między innymi dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Janinę Wystub, wicedyrektor Ludmiłę Nowacką oraz prezydenta Mirosława Lenka. Jak przyznają egzaminatorzy prezydentowi poszło najlepiej. – Pani wiceprezydent się trochę zastanawiała, ale po chwili odpowiadała. Prezydent na wylosowane zadania odpowiadał od razu – mówią. Prezydent otrzymał certyfikat, który potwierdza jego znajomość tabliczki mnożenia. 

 

 

 

Jak podkreślają organizatorzy w przyszłym roku również chcieliby zorganizować taką akcję. – Myślę, że w związku z tym że jest to pierwsza edycja to podeszliśmy do akcji trochę ostrożnie. W przyszłym roku chcielibyśmy to zorganizować egzaminy w całym Raciborzu. Chcielibyśmy aby w każdej szkole był patrol, który będzie egzaminował dzieci z tabliczki mnożenia – dodał Tomasz Szwed.

 

/p/

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

8 KOMENTARZE

 1. fajnie, że zorganizowano coś takiego. Dobrze, że prezydent zdało, bo byłby wstydd

 2. ...

  Nooo… Byłboby śmiesznie 😀

 3. To już raciborz.com.pl wstąpił do duchów. A SZWED na dyrektora!!!

 4. a ...

  sms-owcy jaK tam z mnożeniem ?

 5. :-D

  fajna akcja. Pozdrowienia dla pana Tomasza

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here