Honorowi dawcy z Nędzy organizują kolejną akcję

0

Klub Honorowych Dawców Krwi w Nędzy założony został na początku bieżącego roku. W tym roku klub zorganizował już 3 akcje. Kolejna odbędzie się 27 listopada. Akcje odbywają się na parkingu przy DFK w Nędzy.Klub HDK w Nędzy został złożony 30 stycznia 2011 roku przy pomocy wójt gminy Nędza Anny Iskała. Pierwszymi osobami które pomagały przy założeniu klubu byli Adam Feszter – wybrany na prezesa klubu, Eugeniusz Gawron i Michał Mrosek – wybrani na członków zarządu. Klub stara się szerzyć ideę honorowego oddawania krwi poprzez poszukiwanie sponsorów dla krwiodawców. Do tej pory udało się pozyskać dla klubu wielu sponsorów, a patronem medialnym klubu została "Gazeta Informator".

W tym roku klub zorganizował już 3 akcje oddawania krwi, na każdą akcję przychodziło średnio po około 50 dawców. – Następna akcja oddawania krwi odbędzie się 27 listopada 2011, na którą zapraszamy wszystkich którym nie jest obca pomoc innym. Zależy nam na propagowaniu idei honorowego krwiodawstwa wśród młodych osób, które są potencjalnymi, przyszłymi dawcami – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy.

- reklama -

Osoba, która chce zostać krwiodawcą musi mieć ukończone osiemnaście lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości. Jednorazowo od krwiodawcy pobierane jest 450 ml. krwi pełnej. Kobiety mogą oddać krew 4 razy w roku, a mężczyźni 6 razy w roku. Na każdą akcję przyjeżdża ambulans z Raciborskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcję odbywają się na parkingu przy DFK w Nędzy. Czas poświęcony na oddanie krwi wynosi około 20 minut. Krwiodawca najpierw wypełnia formularz, następnie przechodzi badanie krwi i badania ogólne stanu zdrowia przeprowadzone przez lekarza. Po pomyślnym przejściu tych badani można oddać krew.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here