Aktywizują w Kuźni, Nędzy i Kornowacu

0

CRIS oraz Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej realizują projekt: „Inkubator aktywności lokalnej w powiecie raciborskim”. Oferta jest skierowana do mieszkańców i instytucji z Kuźni, Nędzy i Kornowaca.

Z oferty mogą skorzystać mieszkańcy i przedstawiciele instytucji działających na terenie gmin Kuźnia Raciborska, Nędza i Kornowac:
osoby niezatrudnione, w wieku aktywności zawodowej (18-64 lata);
osoby bezrobotne
przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół, bibliotek, domów kultury itp.
Okres realizacji projektu: 1 października 2011 r. – 31 marca 2012 r.

- reklama -

 

Proponowane działania:
1. Szkolenia. Zorganizowanych zostanie 5 jednodniowych szkoleń z następujących zakresów tematycznych:

 

– Nowoczesne formy aktywizacji mieszkańców w społeczności lokalnej;
– Jak przygotować projekt i wypełnić wniosek o dofinansowanie?
– Pozyskiwanie funduszy na działalność;
– Finanse w projektach;
– Dodatkowo 1 szkolenie z tematu  ustalonego w trakcie projektu, po konsultacjach z uczestnikami (w zależności od zgłaszanych potrzeb).

 

Uczestnicy szkoleń otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikat ich ukończenia.

 

2. Szkolenia e-learningowe. Do każdego szkolenia zostanie opracowanych 5 tematów, każdy na dwóch poziomach zaawansowania. E-learning będzie stanowił przygotowanie do szkoleń i ich uzupełnienie. Z tej formy wsparcia będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani. Osoby, które przejdą szkolenie i poprawnie wypełnią test otrzymają certyfikaty.

 

3. Mobilny Punkt Doradczy. Dla uczestników projektu dostępne będzie doradztwo, prowadzone w dogodnym dla nich miejscu. Tematyka będzie dostosowana do zgłaszanych indywidualnych potrzeb (np. przygotowanie wniosku o dofinansowanie, sprawozdawczość, procedury prawno-administracyjne w organizacjach, promocja, rejestracja w KRS).

 

4. Newsletter. Rozsyłany raz w miesiącu w wersji elektronicznej, będzie informował o aktualnych konkursach dotacji, bezpłatnych szkoleniach, konferencjach itp.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny! Zapisy oraz szczegółowe informacje: Agnieszka Pytlik, Tel. 32 739 55 12 wew. 104, e – mail: [email protected], Marcin Gałuszka-Biernacki, Tel. 32 419 13 75, e-mail: [email protected]

 

UM Kuźnia Raciborska

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here